fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

List sulíkovcov obsahuje podľa Remišovej iba požiadavky na čisto osobnej rovine, vyzdvihla postoj strany Za ľudí

Spor si musia vyriešiť strany SaS a OĽaNO na rokovaniach.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová si myslí, že list strany Sloboda a solidarita (SaS), ktorý poslal jej predseda Richard Sulík predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽaNO), obsahuje iba požiadavky na osobnej rovine.

„Predpokladala som, že strana SaS sa zameria na konkrétne požiadavky vecného alebo obsahového charakteru, ktoré sa budú týkať riešenia problémov ľudí. List SaS ale obsahuje iba požiadavky na čisto osobnej rovine, tento spor si preto musia vyriešiť strany SaS a OĽaNO na rokovaniach, nie v médiách a na sociálnych sieťach,” uviedla šéfka Za ľudí v tlačovej správe.

Strana Za ľudí nepolitikárčila

Ďalej pokračovala, že strana Za ľudí sa vždy sústredila na zodpovedné riešenie problémov ľudí na Slovensku, nie na politikárčenie.

„Takýto postoj očakávame aj od ostatných partnerov, osobitne v situácii, keď vláda musí riešiť po pandémii ďalšiu celosvetovú krízu v oblasti energií a za našimi hranicami zúri vojna,” dodala Remišová.

SaS má jedinú podmienku

Predseda strany SaS Richard Sulík nezverejnil v liste zaslanom premiérovi Eduardovi Hegerovi ďalšie podmienky zotrvania liberálov vo vláde. V liste znova iba zopakoval, že jedinou podmienkou SaS je vláda bez lídra OĽaNO Igora Matoviča.

Prečítajte si tiež:
Polícia zaistila obvinenému podnikateľovi majetok za dva milióny eur, prišiel aj o nehnuteľnosti

Prioritou SaS je podľa Sulíka naďalej zostať vo vládnej koalícii a vo vláde. „Ešte stále je čas nanovo naštartovať našu spoluprácu na základe nových pravidiel. Strana SaS preto navrhuje koaličným partnerom uzavrieť novú koaličnú zmluvu,“ konštatoval Sulík s tým, že bude čakať na vyjadrenie premiéra Hegera a kroky smerujúce k rokovaniu o novej koaličnej zmluve.

Zdroj: Webnoviny.sk – List sulíkovcov obsahuje podľa Remišovej iba požiadavky na čisto osobnej rovine, vyzdvihla postoj strany Za ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií