fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Londýnska polícia rozdala ďalších 50 pokút za lockdownové večierky, Johnson vyviazol tentokrát bez sankcie

Predpokladá sa, že najnovšia séria pokút čiastočne súvisí s vianočným večierkom z 18. decembra 2020, na ktorom sa Johnson nezúčastnil

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2022 (Webnoviny.sk) – Metropolitná polícia v Londýne rozdala viac ako 50 nových pokút za večierky počas lockdownov v sídlach vládnych úradov, čím už celkový počet presiahol sto.

Medzi pokutovanými osobami tentoraz nie sú premiér Boris Johnson a jeho manželka Carrie. Manželia a minister financií Rishi Sunak boli medzi osobami, ktoré dostali pokuty 50 libier za porušenie pandemických opatrení na večierkoch počas lockdownu minulý mesiac.

Predpokladá sa, že najnovšia séria pokút čiastočne súvisí s vianočným večierkom z 18. decembra 2020, na ktorom sa Johnson nezúčastnil, informuje spravodajský portál BBC.

Polícia vyšetruje 12 podujatí od mája 2020 do apríla 2021, ktoré mohli porušiť pravidlá počas lockdownu. Na minimálne troch sa zúčastnil aj Boris Johnson.

V rámci vyšetrovania polícia rozposlala viac ako 100 dotazníkov, prostredníctvom ktorých sa pýtala ľudí na ich účasť na večierkoch. Kauza známa ako „partygate“ vyvolala verejné pobúrenie a výzvy na odstúpenie Johnsona i Sunaka.

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, protipandemické opatrenia, Vianočný večierok, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Londýnska polícia rozdala ďalších 50 pokút za lockdownové večierky, Johnson vyviazol tentokrát bez sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putin chce podľa ruského veliteľa ovládnuť východ a juh Ukrajiny, prahne aj po prístupe do Podnesterska
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií