Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ľudia vyzbierali na pomoc rodinám poškodeným výbuchom plynu v Bielom Kostole vyše trinásťtisíc eur

Všetky takto získané peniaze budú podľa starostky obce prerozdelené po dohode s rodinami, ktoré utrpeli najväčšie škody.

21.5.2023 (SITA.sk) – Týždeň po výbuchu plynu v dome na Potočnej ulici v Bielom Kostole v okrese Trnava je na transparentnom účte na pomoc rodinám z najviac poškodených bytov vyše 13 tisíc eur.

Ďalšie peniaze na účet pribudnú zo zbierok z darcovských platforiem, ako napríklad ĽudiaĽuďom.sk. V sobotu odovzdal futbalový klub Spartak Trnava starostke Bieleho Kostola Ivete Paulovej šek na viac ako 3000 eur.

Peniaze schváli aj obec

Všetky takto získané peniaze budú podľa nej prerozdelené po dohode s rodinami, ktoré utrpeli najväčšie škody.

„Okrem toho som zvolala na stredu zasadnutie obecného zastupiteľstva, kde dám schváliť jednorazovú operatívnu pomoc pre každú poškodenú rodinu vo výške 300 eur,“ informovala agentúru SITA starostka Paulová.

Zorganizovali aj brigádu

Obec doteraz zabezpečovala upratovanie a odvoz odpadu z verejných priestranstiev v okolí postihnutého domu. V nedeľu sa koná brigáda na pomoc ľuďom z poškodených bytov.

Plyn na druhom poschodí šesťbytového domu v obci Biely Kostol vybuchol v sobotu 13. mája o 20:20. Príčiny udalosti, pri ktorej zomrel jeden človek, vyšetruje polícia.

Viac k témam: Výbuch plynu
Zdroj: SITA.sk – Ľudia vyzbierali na pomoc rodinám poškodeným výbuchom plynu v Bielom Kostole vyše trinásťtisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií