Má iba 9 rokov a spravila skutočne veľkú vec! Otvorila knižnicu pre chudobné deti v Indii!

Má iba 9 rokov a spravila skutočne veľkú vec! Otvorila knižnicu pre chudobné deti v Indii!

A čo si spravil pre iných ty, keď si mal deväť?!

Len 9-ročná Indka Muskaan Ahirwar si začiatkom tohto roka povedala, že deti potrebujú v blízkosti svojho domova knižnicu, pretože potrebujú čítať.

Nebola však naivná a neverila myšlienke, žeby knižnicu niekto otvoril, a preto sa to rozhodla spraviť sama. Teraz vďaka nej deti z chudobnej štvrte indického mesta Bhopál, trávia čas nad knihami.


muskaan_big

„Od doby, čo som knižnicu otvorila, sem chodí denne aj 25 detí,“ vysvetľuje ambiciózna Muskaan a zároveň dodáva, že ide najmä o tie deti, ktoré by sa inak bezcieľne flákali po vonku. Takto si našli koníček, ktorý ich baví a do knižnice chodia denne na jednu hodinu – toľko je totiž otvorená.

Pôvodne knižnica začína s počtom kníh 25, no rýchlo sa rozrastá o nové kúsky, pretože akonáhle sa o nej dozvedeli ľudia z iných indických miest, USA, ale i Austrálie, začali tam posielať ich knihy a momentálne ich majú okolo 700, takže deti majú na výber z mnohých žánrov.

knihovna_indie

Deti však v tejto knižnici nielen čítajú, ale sa i zabávajú. „V knižnici si nielen čítame, ale aj hrajeme rôzne hry s kamarátmi. A tiež sa tu konajú vedomostné súťaže, pri ktorých deti, ktoré toho vedia najviac, čaká prekvapenie,“ nadšene opísal jeden z častých detských čitateľov.

Muskaan záujem detí o čítanie a knižnicu teší a do budúcna by ju chcela rozšíriť, aby tam mohlo chodiť oveľa viac čitateľov. Zároveň vyzýva deti na celom svete: „Ten, kto má chuť učiť sa, môže si založiť vlastnú knižnicu a začať tak študovať ako my a v živote niečo dokázať.“

Zdroj: hatefree.cz

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Otcovia vedia zabaviť deti najlepšie! Toto je výber tých najlepších fotiek, ktoré vás zaručene pobavia
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*