fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Maďarsko vyzvalo Putina, aby svojimi vyjadreniami neprehlboval vojenský konflikt a zareagovalo aj Rumunsko a Poľsko

Reagovali tak na Putinovo vyhlásenie, že aj Poľsko, Rumunsko a Maďarsko si robia nároky na časti ukrajinského územia.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.11.2022 (Webnoviny.sk) – Maďarské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo ruského vodcu Vladimira Putina, aby sa namiesto vyhlásení, ktoré prehlbujú konflikt, radšej usiloval o prímerie. Referuje o tom web eurointegration.com.ua s odvolaním sa na maďarský index.hu.

Prehlbovanie vojenského konfliktu

Maďarsko týmto reagovalo na Putinovo vyhlásenie, že aj Poľsko, Rumunsko a Maďarsko si robia nároky na časti ukrajinského územia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vyhlásenia, ktoré prehlbujú vojenský konflikt, nepovažujeme za správne. Namiesto takýchto vyhlásení je nevyhnutné okamžité prímerie a mierové rokovania,“ uviedlo maďarské ministerstvo zahraničných vecí.

Šírenie dezinformácií

Na Putinovo vyhlásenie zareagovali i v Rumunsku a Poľsku. Bukurešť dala najavo, že nemá žiadne nároky a Poľsko obvinilo šéfa Kremľa zo šírenia dezinformácií. Maďarská vláda na Putinovo vyhlásenie nereagovala, novinárom sa však v nedeľu podarilo získať uvedený komentár ministerstva zahraničných vecí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko vyzvalo Putina, aby svojimi vyjadreniami neprehlboval vojenský konflikt a zareagovalo aj Rumunsko a Poľsko © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Európska únia uvalí ďalšie sankcie na Rusko, mali by sa týkať ľudí podporujúcich Putinov režim
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií