fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marian Kotleba bude naďalej šéfovať ĽSNS, na sneme strany získal jednohlasnú podporu delegátov

Kotleba sa funkcie vzdal, delegáti ho na sneme v sobotu 30. apríla znovu zvolili do čela ĽSNS.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Celoslovenský snem strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) opätovne zvolil za predsedu Mariana Kotlebu. V tlačovej správe o tom informoval poslanec Martin Beluský z ĽSNS.

Snem sa konal v sobotu (30. apríla) v Brodzanoch. Ako uviedol Beluský, Kotleba sa po „nezákonnom a protiústavnom odobratí“ jeho poslaneckého mandátu vzdal funkcie predsedu strany. Delegáti znovu navrhli do funkcie predsedu strany Kotlebu, ktorého následne snem jednohlasne zvolil do tejto funkcie.

Najvyšší súd SR Kotlebu 5. apríla právoplatne uznal za vinného v kauze odovzdávania šekov v sume 1488 eur. Súd mu uložil trest šesť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok a šesť mesiacov. Podľa Ústavy SR mandát poslanca zaniká dňom nadobudnutia právoplatnosti rozsudku, ktorým bol poslanec odsúdený za úmyselný trestný čin.

Viac k témam: Predseda strany, Snem strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Marian Kotleba bude naďalej šéfovať ĽSNS, na sneme strany získal jednohlasnú podporu delegátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií