fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mark Blum, hviezda filmu Krokodíl Dundee, podľahol koronavírusu

69-ročný Mark Blum umrel na komplikácie spojené s koronavírusom. Herec bol známy z filmov Krokodíl Dundee, Hľadám Susan a mnohých iných.

Máte tip? napíšte nám mailom

Herecký veterán Mark Blum sa objavil v menších úlohách v mnohých hollywoodskych filmoch. Skutočnou hviezdou bol však v divadle. Veľmi často sa objavoval na Broadwayi, ale aj v divadlách v New Yorku. Jeho poslednými hereckými zárezmi boli postavy v seriáloch, objavil sa v úspešnom netflixovom seriáli You a v dráme Succession. Slovenskí diváci si ho pravdepodobne najlepšie pamätajú v úlohe Richarda, ktorý bol rivalom Paula Hogana vo filme Krokodíl Dundee.

Priateľ a úžasný herec

Mark Blum sa narodil v New Jersey v roku 1950 a zahynul v New Yorku. New York je momentálne mestom s najvyšším počtom ľudí nakazených koronavírusom.

Markovi Blumovi zložilo poctu divadlo Playwrights Horizons, v ktorom dlhé roky hrával.

„S láskou a ťažkým srdcom vzdávame hold Markovi Blumovi, drahému priateľovi a úžasnému umelcovi, ktorý zahynul tento týždeň. Ďakujeme ti, Mark, za všetko, čo si priniesol do nášho divadla a do ďalších divadiel po celom svete. Budeš nám chýbať.“

Na Marka si zaspomínala aj Madonna, ktorá si s ním zahrala vo filme Hľadám Susan. Na svojom Instagrame zverejnila ich spoločnú fotografiu.

„Chcem vám oznámiť smrť pozoruhodného človeka, herca a priateľa Marka Bluma, ktorý podľahol koronavírusu. Je to veľká tragédia, moje srdce je s jeho rodinou a jeho blízkymi. Pamätám si ho ako vtipného, vrúcneho a milujúceho človeka, keď sme spolu v roku 1985 hľadali Susan. Toto je ďalšou výstrahou, že koronavírus nie je vtip, nie je to nič dočasné a my nemôžeme predstierať, že sa nás to netýka. Musíme si vzájomne pomáhať a riadiť sa pravidlami.“

Koronavírus si nevyberá. Umierajú na neho aj mladi, aj slávni ľudia. Mark Blum nie je prvou osobnosťou, ktorá podľahla koronavírusu. Pred niekoľkými dňami zahynul Terrence McNally, scenárista, ktorý vdýchol život mnohým hrám a muzikálom. Nákaze podľahol aj talentovaný jazzový saxofonista Manu Dibango a celebritný šéfkuchár Floyd Cardoz.

Zúfalá situácia v New Yorku

New York k dnešnému dňu hlási už 38 977 nakazených. Nákaze podľahlo 466 ľudí. USA dosiahlo dnes smutné prvenstvo. V krajine je od dnešného dňa evidovaný najvyšší počet chorých, viac než 85 000. Spojené štáty v tomto ukazovateli prekonali Čínu. Na rozdiel od Číny však karonavírus za veľkou mlákou ešte len naberá na sile.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Worldometers BBC Instagram

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií