fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matka nechala svoju dcérku v opustenom dome. Neuveríte, čo našla, keď sa tam po desiatich rokoch vrátila

Máte tip? napíšte nám mailom

Matka, ktorá na celé desaťročie opustila svoju dcérku, neverila po návrate vlastným očiam…

Pred desiatimi rokmi obyvateľmi ruského mesta Yaroslavl otriasol škandál, aký nemá obdoby. Všetko sa začalo v jeden jesenný deň, kedy istý muž začul z opusteného domu v susedstve detský plač. V tú chvíľu si z toho ale ťažkú hlavu nerobil a odignoroval to. Keď však aj na ďalší deň počul plačúce dieťa, rozhodol sa pozrieť sa do domu. Na prvý pohľad to vyzeralo, že dom je neobývaný a všade bola tma. Akonáhle však vošiel do jednej z miestností, ostal v šoku.

dum_1

Na podlahe našiel silno podchladené a špinavé asi ročné dieťa. Muž okamžite kontaktoval záchranárov i políciu. Dievčatko muselo ostať v nemocnici niekoľko týždňov a muži zákona zistili, že sa jedná o Lizu Verbitskayouvú, ktorej rodičov ale vypátrať nevedeli.

liza_1

V čase, kedy sa Liza zotavovala v nemocnici, chodievala tam navštevovať svojho hospitalizovaného synčeka aj žena menom Inna Nikova. Tá keď sa dozvedela o príbehu malého dievčatka, rozhodla sa ísť ho do vedľajšej izby pozrieť. Inna si Lizu okamžite zamilovala a začala k nej chodiť pravidelne. Dokonca ju aj prebaľovala, kŕmila a nosila jej hračky i oblečenie.

Prečítajte si tiež:
Ako by vyzeral pôrod, keby ľudia rodili ako zvieratá?

liza_2

Keď však Inna prišla jedného dňa do Lizinej izby, ostala v šoku, pretože tam dievčatko nebolo. Zdravotná sestra jej prezradila, že dievčatko je v sirotinci. Žena neváhala a ihneď sa rozhodla si Lizu adoptovať. Celý proces adopcie trval rok, no nakoniec boli všetci šťastní, pretože sa podarila.

Kvôli prežitej traume mala Liza spomalený vývoj. Nedokázala sama jesť, chodiť, hovoriť a veľmi sa bála hlasných zvukov. Inna ale dostala nápad, že svojho adoptívnu dcéru zapíše na kurz tanca. Dúfala, že jej hudba a tanec pomôžu sa uvoľniť a dievčatko si tam nájde aj nové kamarátky.

liza_3

Už po pár hodinách sa ukázalo, že Liza má obrovský talent a tanec je jej vášňou. Lenže radosť netrvala dlho – spolužiaci ju začali šikanovať kvôli farbe jej pokožky. Inna jej však vravievala, že nech si z nich nerobí ťažkú hlavu, pretože sa jej smejú len preto, že je výnimočná. A zas raz sa nemýlila. Liza sa zapáčila istej modelingovej agentúre a stala sa tvárou niekoľkých medzinárodných kampaní. Jej tvár a predovšetkým životný príbeh zaujal verejnosť a stala sa z nej hviezda.

Prečítajte si tiež:
Opaľovanie hore bez stráca na popularite: Vieme, čoho sa ženy boja!

liza_4

Po tom, ako sa stala slávnou, sa ju rozhodla biologická matka, ktorá ju nechala v opustenom dome, kontaktovať. Liza sa však stretnúť odmietla s tým, že jej mamou je tá, ktorá ju vychovala a ktorá je s ňou denne, čiže Inna.

 

 

Zdroj: Electro Piknik

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií