fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič necíti potrebu oblepovať policajné autá novými nálepkami, vraj ide o vyhadzovanie peňazí

Policajný zbor minulý týždeň avizoval, že verejnosť môže hlasovať o novom dizajne policajných áut.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Minister financií a šéf koaličného hnutia OĽaNO Igor Matovič necíti potrebu meniť dizajn policajných áut a ide podľa neho o vyhadzovanie peňazí.

Ako v pondelok ďalej uviedol pre médiá, hneď ako sa dozvedel o tomto zámere, povedal ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO), že chce vidieť efektivitu daného rozhodnutia.

„Či je teraz najdôležitejšie oblepovať autá novými nálepkami – ja to osobne tak necítim. Ale možno to cítim zle,” povedal Matovič s tým, že do hlasovania o novej podobe policajných áut sa zapojilo veľa ľudí. „Možno na konci to vyhodnotia všetci, čo sa vyznajú, že je to správne,” skonštatoval minister s tým, že jeho „zaujímajú čísla, ktoré sú za tým”. Minister doplnil, že o celej veci sa ešte bude rokovať.

„Určite to nebude autonómne rozhodnutie, že teraz niekto luskne prstom a vyhodíme milióny do luftu,” dodal Matovič s tým, že tieto náklady by museli ísť na úkor odmien v Policajnom zbore.

Policajný zbor minulý týždeň avizoval, že verejnosť môže hlasovať o novom dizajne policajných áut. Zmena má byť súčasťou viacerých reforiem, ktoré avizoval policajný prezident Štefan Hamran.

Prečítajte si tiež:
Medzi najpreferovanejšie slovenské médiá patria podľa prieskumu TV Markíza, rádio Expres, denník Nový Čas

Viac k témam: policajné autá
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič necíti potrebu oblepovať policajné autá novými nálepkami, vraj ide o vyhadzovanie peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií