Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovičovi stačí Kollárovo ospravedlnenie ženám a pri odvolávaní ho podrží

Predseda OĽaNO je toho názoru, že s celou záležitosťou by sa už malo skončiť, a to najmä s ohľadom na dieťa, ktorého sa to týka.

4.7.2023 (SITA.sk) – Predsedovi hnutia OĽaNO a priatelia Igorovi Matovičovi stačí ospravedlnenie predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) ženám a výzva mužom, aby nebili ženy, a nebude hlasovať za jeho odvolanie. Matovič to uviedol pre médiá po druhom neúspešnom pokuse o otvorenie parlamentnej schôdze k odvolávaniu predsedu NR SR.

Šéf obyčajných ľudí uviedol, že bude za otvorenie schôdze, tak, ako bol i dnes, no pri samotnom hlasovaní by bol proti. Pripustil ale, že ospravedlnenie ženám od Kollára by si prial explicitnejšie, silnejšie a jednoznačnejšie.

Matovič je toho názoru, že s celou záležitosťou by sa už malo skončiť, a to najmä s ohľadom na dieťa, ktorého sa to týka.

„Myslím si, že teraz by mal byť najvyšší záujem to dieťa, a o Borisovi Kollárovi už rozhodnú jeho voliči 30. septembra,“ povedal.

Igor Matovič pred niekoľkými dňami na tlačovej besede uviedol, že ak sa Boris Kollár do hlasovania o jeho odvolaní verejne neospravedlní za šírenie toho, že je správne biť ženy, ak má muž príčinu, a ak verejne nevyzve všetkých mužov na Slovensku, aby v živote nebili ženy bez ohľadu na to, či majú, alebo nemajú príčinu, tak bude hlasovať za odvolanie Kollára z funkcie predsedu Národnej rady SR.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolávanie, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), predseda Sme rodina
Zdroj: SITA.sk – Matovičovi stačí Kollárovo ospravedlnenie ženám a pri odvolávaní ho podrží © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií