fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meloniovej vláda sa vrátila k Salviniho spôsobom, humanitárnym lodiam s migrantmi znemožní vstup do talianskych prístavov

Matteo Salvini je momentálne ministrom infraštruktúry zodpovedným za prístavy.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.11.2022 (Webnoviny.sk) – Nová talianska vláda prijala v piatok opatrenie, ktoré zabráni humanitárnym záchranným skupinám v prístupe do talianskych prístavov. Učinila tak v čase, keď sa do Talianska snažia dostať štyri plavidlá s viac ako tisíckou migrantov.

Minister vnútra Matteo Piantedosi novinárom povedal, že Taliansko povolí nemeckej záchrannej lodi Humanity 1 so 179 ľuďmi priplávať na Sicíliu, aby sa tam mohli vylodiť maloletí a tí, ktorí sú v núdzovej situácii, ale povedal, že loď sa potom musí vrátiť do medzinárodných vôd so zvyšnými migrantmi.

Osud ostatných lodí zatiaľ zostáva nevyriešený, ale Piantedosi povedal, že nórsku loď Ocean Viking s 234 ľuďmi by si mohlo vziať pod patronát Francúzsko.

Pozícia, ktorú zaujala nová vláda premiérky Giorgie Meloniovej, znamená návrat k postoju proti mimovládnym organizáciám z čias, keď bol súčasný podpredseda vlády Matteo Salvini v rokoch 2018 – 2019 ministrom vnútra. Salvini je momentálne ministrom infraštruktúry zodpovedným za prístavy.

Viac k témam: humanitárne lode, Migranti, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Meloniovej vláda sa vrátila k Salviniho spôsobom, humanitárnym lodiam s migrantmi znemožní vstup do talianskych prístavov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zdravotnú sestru obvinili zo zabitia novorodencov, v prípade ďalších 10 detí išlo o pokus o vraždu (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií