fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meteorológovia predpovedajú na veľký piatok búrky, môžu ich sprevádzať ľadové krúpy

Predovšetkým v neskorších popoludňajších a večerných hodinách SHMÚ očakáva prehánky, ojedinele aj búrky,

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na Veľký piatok 15. apríla môžu obyvatelia Slovenska očakávať aj búrky. Upozornil na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ako vo svojom statuse priblížil, dopoludnia a okolo poludnia prejde cez slovenské územie ďalej na juhovýchod nevýrazný studený front. Z neho miestami zaprší, zväčša len slabo a za ním sa oblačnosť začne zmenšovať.

Zároveň však príde vlhšia a labilnejšia vzduchová hmota vhodná pre vývoj mohutných kopovitých oblakov. Predovšetkým v neskorších popoludňajších a večerných hodinách preto SHMÚ očakáva prehánky, ojedinele aj búrky, ktoré môžu sprevádzať aj snehové krúpky alebo ľadové krúpy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Počasie, Veľký piatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Meteorológovia predpovedajú na veľký piatok búrky, môžu ich sprevádzať ľadové krúpy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií