fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mikulca zrejme čaká ďalšie odvolávanie. S akým dôvodom prišli jeho kritici tentokrát?

Na najbližšej schôdzi parlamentu chcú podať návrh na jeho odvolanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.10.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) nevie podľa hnutia Republika zastaviť prúd nelegálnych migrantov na Slovensko. Na najbližšej schôdzi parlamentu preto podajú návrh na jeho odvolanie.

Ako povedal v piatok na tlačovej konferencii predseda Republiky Milan Uhrík, uvedomuje si, že pokusov o odvolanie Mikulca už bolo mnoho, no budú to robiť „aj každý týždeň“, pretože minister musí odísť zo svojej stoličky.

Poslanci Milan Mazurek a Miroslav Suja podľa svojich slov natočili na vlakovej stanici v Holiči nelegálnych migrantov zo Sýrie. Pýtali sa, dokedy chce minister Mikulec čakať a začať situáciu riešiť. Podľa nich je len otázkou času, kedy sa stane nejaká tragédia, znásilnenie, lúpež.

„Keď sa niečo stane, zodpovedný bude priamo osobne minister Mikulec,“ vyhlásil Uhrík a dodal, že minister nezvláda svoju funkciu.

„Mikulec vie, že tu táto hrozba je a napriek tomu neprichádza už niekoľko týždňov so žiadnym riešením. Štát sa tvári, že sa s tým nedá nič robiť. Okrem výhovoriek sme zatiaľ nepočuli nič,“ povedal Uhrík.

Prečítajte si tiež:
Spor Sulíka a Matoviča spôsobil prieskum popularity, tvrdí Heger

Viac k témam: mimoriadna schôdza, Odvolanie z funkcie, Odvolávanie Mikulca, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulca zrejme čaká ďalšie odvolávanie. S akým dôvodom prišli jeho kritici tentokrát? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií