fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spor Sulíka a Matoviča spôsobil prieskum popularity, tvrdí Heger

Vyriešenie koaličnej krízy očakáva premiér až koncom leta.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa domnieva, že spor medzi Igorom Matovičom (OĽaNO) a Richardom Sulíkom (SaS) spustil prieskum popularity, v ktorej Igor Matovič vyšiel ako najnepopulárnejší politik na Slovensku.

Nebezpečný precedens

„Celý tento spor je zhmotnený len do osoby Igora Matoviča. Začalo sa to prieskumom popularity. Vidíme, že Igor Matovič je dnes najnepopulárnejší politik, ale osobne si myslím, že v demokratických krajinách neurčujú zostavenie koalícií prieskumy popularity a preferencií,“ uviedol premiér Heger na tlačovej besede po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Podľa premiéra bol prieskum popularity spúšťač sporu v koalícii. „Iný legitímny dôvod nevidím, lebo pri rodinnom balíku bola dohoda. Richard Sulík povedal, že nemá problém, ak to prejde s hlasmi opozície. Žijeme bezprecedentné časy a práve v tomto čase oslabovať koalíciu je nezodpovedné, o to viac, ak je to spustené nejakým prieskumom popularity politikov alebo politika, v tomto prípade Igora Matoviča. Myslím si, že je to veľmi nebezpečný precedens do demokratickej krajiny,” uviedol Heger.

Menšinová vláda je zlé rozhodnutie

Vyriešenie koaličnej krízy očakáva premiér až koncom leta.

Prečítajte si tiež:
Európsky olympijský festival mládeže v Banskej Bystrici si vyžiada dopravné obmedzenia

„Aj pani prezidentke som povedal, že finálne rozhodnutie padne v posledné dni a posledné hodiny. Ja najbližších šesť týždňov využijem na rokovania. Verím tomu, že leto poslúži na to, aby opadli emócie a aby sme sa mohli sústrediť na ďalšie výsledky, ktoré nás čakajú. Celé úsilie kladiem do komunikácie s koaličnými partnermi. Ja som otvorený akémukoľvek riešeniu, ktoré pomôže štvorkoalícii,“ povedal Heger.

Možnosť fungovať po lete bez strany Sloboda a Solidarita (SaS) v menšinovej vláde je pre Hegera zlým rozhodnutím pre Slovensko. „Neviem teraz nič garantovať, ale je tu scenár aj menšinovej vlády. Ale to bude následok zlého rozhodnutia SaS, lebo dá prednosť straníckemu záujmu a nie záujmu krajiny,” dodal Heger.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Spor Sulíka a Matoviča spôsobil prieskum popularity, tvrdí Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Milanovej ministerstvo podporí projekt obnovy hradov za milóny eur, prácu získa viac ako 400 ľudí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií