fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister Mikulec nemá Pčolinského dôveru aj pre kauzu zadržania jeho brata

Peter Pčolinský je presvedčený, že Roman Mikulec pochybil aj pri nelegálnych migrantoch, pretože slovensko-maďarská hranica je veľmi slabo strážená.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.11.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) nemá dôveru podpredsedu parlamentu Petra Pčolinského (Sme rodina) aj pre kauzu zadržania jeho brata Vladimíra Pčolinského, bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS). Povedal to v relácii týždenníka Plus7dní Karty na stôl.

Zamietnutá sťažnosť prokurátora

„Keďže sa ma to osobne týka, môžem si dovoliť konšpirovať, že mohlo ísť o zámer zavrieť ústa riaditeľovi SIS, ktorý si až príliš dobre robil svoju robotu,” povedal.

Najvyšší súd SR 9. novembra informoval, že zamietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry k rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu, ktorý odmietol obžalobu na Vladimíra Pčolinského pre závažné procesné chyby.

Všetci sa tvária, že sa nič nedeje

„Najvyšší súd zhodil zo stola tú obžalobu. Nie je to zlyhanie orgánov činných v trestnom konaní? V Európe sa v histórii nestalo, aby polícia vykopla dvere riaditeľovi tajnej služby a mierila zbraňou na jeho vtedy 10 – 11-ročné dieťa,” poukázal Pčolinský, ktorému sa nepáči, že za toto zlyhanie sa nikto neospravedlnil, ale naopak, všetci sa tvária, že sa nič nedeje.

Prečítajte si tiež:
Západ a stred Slovenska môžu vo štvrtok zasiahnuť búrky, víkend však bude iný

Zdôraznil, že práve aj pre zadržanie jeho brata minister vnútra jeho osobnú dôveru nemá. „Nehovorím však, že to bolo z pokynu pána ministra. Minister riadi rezort, ale policajný zbor riadi policajný prezident, čiže za zlyhania polície nesie zodpovednosť policajný prezident,” dodal Pčolinský, ktorý je presvedčený, že Mikulec pochybil aj pri nelegálnych migrantoch, pretože slovensko-maďarská hranica je veľmi slabo strážená.

Viac k témam: Minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Mikulec nemá Pčolinského dôveru aj pre kauzu zadržania jeho brata © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií