fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo dopravy hľadá členov predstavenstva Slovenskej pošty, kandidáti potrebujú niekoľkoročnú prax

Do výberového konania na členov predstavenstva štátnej poštovej spoločnosti sa uchádzači môžu prihlásiť do 7. novembra.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyhlásilo výberové konanie na obsadenie funkcií členov predstavenstva štátnej spoločnosti Slovenská pošta, a. s., a to v súčinnosti s jej dozornou radou.

Termín na doručenie písomnej prihlášky do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi je do 7. novembra 2022, informoval v pondelok riaditeľ odboru komunikácie rezortu dopravy Ivan Rudolf.

Odborný test a pohovor

Rezort dopravy hľadá skúsených manažérov s minimálne päťročnou praxou v riadiacich funkciách, s odbornou spôsobilosťou, vysokoškolským vzdelaním, občianskou a morálnou bezúhonnosťou a znalosťou cudzieho jazyka. Výberové konanie bude pozostávať z odborného testu a osobného pohovoru.

Prihlásení uchádzači, ktorí splnia podmienky a predložia v termíne prihlášku do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi, budú pozvaní na výberové konanie písomne, najmenej sedem kalendárnych dní pred jeho uskutočnením.

Zmena politickej reality

Post generálneho riaditeľa Slovenskej pošty už nezastáva Martin Ľupták. Hnutie Sme rodina, ktoré politicky zodpovedá aj za rezort dopravy a výstavby, to oznámilo pred mesiacom s tým, že Ľuptákovi uplynul mandát a ako dôvod uviedlo zmenu politickej reality. Ľupták zostáva predsedom predstavenstva poštovej spoločnosti.

Prečítajte si tiež:
Matovičov prorodinný balíček sa má financovať aj zvýšením osobitného odvodu z podnikania v regulovaných odvetviach

Sme rodina o tom informovala po odchode strany Sloboda a Solidarita z vládnej koalície. Podľa portálu ministerstva dopravy kompetencie generálneho riaditeľa Slovenskej pošty aktuálne vykonáva podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku informačných technológií Ľubomír Mindek.

Sedem zástupcov

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) vymenoval Ľuptáka na čelo Slovenskej pošty s účinnosťou od decembra 2020. Rezort ani Slovenská pošta sa na otázky agentúry SITA k personálnej zmene vo vedení spoločnosti za mesiac doposiaľ nevyjadrili.

V predstavenstve Slovenskej pošty je sedem zástupcov, okrem predsedu Ľuptáka a podpredsedu Mindeka sú členmi Norbert Polievka, Boris Katuščák, Elena Hegerová, Eva Šimková a Irena Kyrinovičová.

Viac k témam: Výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo dopravy hľadá členov predstavenstva Slovenskej pošty, kandidáti potrebujú niekoľkoročnú prax © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií