fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo zahraničia radí necestovať do Jemenu, Slovensko tam pre občiansku vojnu ani nemá diplomatické zastúpenie

Obmedzenú konzulárnu pomoc občanom SR nachádzajúcim sa v Jemene zabezpečuje veľvyslanectvo SR v Káhire.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.6.2022 (Webnoviny.sk) – V Jemene je v dôsledku občianskej vojny kritická bezpečnostná situácia. V dôsledku činnosti teroristických skupín a vojenskej intervencie koalície arabských krajín je situácia v krajine aj naďalej napätá a pobyt na území Jemenu predstavuje hrozbu pre zdravie a život.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Rezort diplomacie odporúča občanom Slovenska, aby do Jemenu v žiadnom prípade necestovali, a tým, ktorí sa v Jemene zdržiavajú, odporúča, aby krajinu okamžite opustili.

Väčšina diplomatických zastúpení členských krajín Európskej únie v Sana´a, rovnako ako konzulárny úrad vedený honorárnym konzulárnym úradníkom SR, je nefunkčná.

MZVEZ SR informuje, že obmedzenú konzulárnu pomoc občanom SR nachádzajúcim sa v Jemene zabezpečuje veľvyslanectvo SR v Káhire.

Viac k témam: Cestovanie, Občianska vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zahraničia radí necestovať do Jemenu, Slovensko tam pre občiansku vojnu ani nemá diplomatické zastúpenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií