fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministri financií EÚ podporili poskytnutie pomoci Ukrajine vo výške päť miliárd eur, pomôže aj Slovensko

Pomoc poputuje na Ukrajinu vo forme pôžičiek pomocou nástroja makrofinančnej asistencie.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ministri financií Európskej únie schválili spoločné stanovisko k podpore poskytnutia ďalších piatich miliárd eur na pomoc Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako v tlačovej správe uviedol slovenský rezort financií, udialo sa tak počas neformálneho zasadnutia Rady ministrov financií EÚ (ECOFIN) a Euroskupiny v Prahe v dňoch 9. a 10. septembra.

Pomoc poskytne aj Slovensko

Pomoc poputuje na Ukrajinu vo forme pôžičiek pomocou nástroja makrofinančnej asistencie. Ako sa ďalej uvádza v správe, tento krok podporili všetky členské štáty, vrátane Slovenska, pričom je to druhá časť sľúbeného balíka z mája vo výške deväť miliárd eur.

Riešili aj infláciu a ceny energií

Ministri sa na stretnutí zaoberali i hospodárskym dopadom krízy, vrátane vývoja inflácie a rastúcich cien energií. Zhodli sa na tom, že je potrebné pomôcť predovšetkým zraniteľným skupinám, a to prostredníctvom cielených a dočasných opatrení.

Ministri taktiež viedli diskusiu o očakávanej reforme hospodárskeho riadenia únie, ktorej súčasťou by mali byť spoločné rozpočtové pravidlá a harmonizácia priamych daní.

Viac k témam: Ceny energií, Finančná pomoc, Inflácia, Invázia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministri financií EÚ podporili poskytnutie pomoci Ukrajine vo výške päť miliárd eur, pomôže aj Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Mierové rokovania sa zasekli, Rusko odmieta navyšovanie počtu krajín ako garantov bezpečnosti Ukrajiny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií