Do Tatier sa aj tento rok vracia folklór. Po Lúčnici sa môžeme tešiť na legendárny muzikál Kubo

Do Tatier sa aj tento rok vracia folklór. Po Lúčnici sa môžeme tešiť na legendárny muzikál Kubo

Zaregistrovali ste minulé leto v našich veľhorách predstavenie Lúčnice? Dovolíme si tvrdiť, že všetci boli nadšení. Spojenie dvoch symbolov nášho národa – tatranských štítov  a tradícií zhmotnených vo folklóre – bolo také intenzívne a výnimočné, že nám pišťalo srdce, len aby sme tam boli.

Po vlaňajšom úspešnom vystúpení „Lúčnica v Tatrách” tento raz projekt na podporu a propagáciu slovenského folklóru v lete pokračuje. Ponúkne nám predstavenie „Kubo v Tatrách”.

Minulý rok sme v Tatrách mohli vidieť Lúčnicu. Zdroj: facebook.com/Michal Druga

„Film Kubo je jedna zo slovenských filmových a divadelných klasík, plná čarovných momentov. Tie postupom času zľudoveli a prenášajú sa z generácie na generáciu. Vďaka jeho folklórnemu pôvodu sme sa rozhodli priniesť tento tradičný muzikál do srdca Vysokých Tatier na Štrbské Pleso. Stane sa tak 4. augusta v prírodnom areáli pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese,” uviedla producentka muzikálu Gabriela Urbanová.


Zdroj: facebook.com/Michal Druga

Vo Vysokých Tatrách predstavia nové česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého, ktoré je oslavou slovenského folklóru. Zároveň vzdáva hold Jozefovi Kronerovi, ktorý má za sebou už desať predstavení. Režisérom spracovania je Iva Blahút, o hudbu a originálne piesne sa spoločne postarali Sima Martausová a Peter Uličný, šéfom choreografie je Martin Urban.

Hlavnú postavu muzikálu, Kuba, stvárňuje Peter Brajerčík, ktorý povedal, že sa na predstavenie vo Vysokých Tatrách veľmi teší. „Pre mňa to bude životný zážitok, lebo sa mi nikdy

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Marián vtipne, no trefne opísal TYPY TURISTOV: Toto všetko môžeš stretnúť v našich horách
Google+ Linkedin

Written By :

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Rada si tieto príbehy aj píšem a hrám.