fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do Tatier sa aj tento rok vracia folklór. Po Lúčnici sa môžeme tešiť na legendárny muzikál Kubo

Máte tip? napíšte nám mailom

Zaregistrovali ste minulé leto v našich veľhorách predstavenie Lúčnice? Dovolíme si tvrdiť, že všetci boli nadšení. Spojenie dvoch symbolov nášho národa – tatranských štítov  a tradícií zhmotnených vo folklóre – bolo také intenzívne a výnimočné, že nám pišťalo srdce, len aby sme tam boli.

Po vlaňajšom úspešnom vystúpení „Lúčnica v Tatrách” tento raz projekt na podporu a propagáciu slovenského folklóru v lete pokračuje. Ponúkne nám predstavenie „Kubo v Tatrách”.

Minulý rok sme v Tatrách mohli vidieť Lúčnicu. Zdroj: facebook.com/Michal Druga

„Film Kubo je jedna zo slovenských filmových a divadelných klasík, plná čarovných momentov. Tie postupom času zľudoveli a prenášajú sa z generácie na generáciu. Vďaka jeho folklórnemu pôvodu sme sa rozhodli priniesť tento tradičný muzikál do srdca Vysokých Tatier na Štrbské Pleso. Stane sa tak 4. augusta v prírodnom areáli pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese,” uviedla producentka muzikálu Gabriela Urbanová.

Zdroj: facebook.com/Michal Druga

Vo Vysokých Tatrách predstavia nové česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého, ktoré je oslavou slovenského folklóru. Zároveň vzdáva hold Jozefovi Kronerovi, ktorý má za sebou už desať predstavení. Režisérom spracovania je Iva Blahút, o hudbu a originálne piesne sa spoločne postarali Sima Martausová a Peter Uličný, šéfom choreografie je Martin Urban.

Prečítajte si tiež:
Momenty obyčajných dní, ktoré strávil so svojou rodinou, prekreslil ceruzkou

Hlavnú postavu muzikálu, Kuba, stvárňuje Peter Brajerčík, ktorý povedal, že sa na predstavenie vo Vysokých Tatrách veľmi teší. „Pre mňa to bude životný zážitok, lebo sa mi nikdy nepošťastilo hrať v takomto prostredí, bude tu určite veľmi veľa ľudí, takže je to aj veľká zodpovednosť. Dúfam, že to celé vyjde,” konštatoval Brajerčík, ktorého teší spolupráca v muzikálovom kolektíve. Zároveň dodal, že postava Kuba sa mu veľmi dobre hrá.

Koho môžeme vidieť?

Okrem Bajerčíka sa divákom predstaví aj Janko Jackuliak, Adelka Mojžišová, Silvia Holečková. Ďalej napríklad Milan Bahúl, Marta Potančoková, Judit Hansman, Tomáš Palonder a ďalší. Súčasťou programu sú ako aj vlani sólisti Lúčnice Anička a Michal Dudášovci. „Keď sme tu boli s Lúčnicou minulý rok, sme si povedali, že to už asi ťažko znova zažijeme. A osud to chcel tak, že tu budeme znova. Veľmi sa na to tešíme, samozrejme s rešpektom,” uviedol Michal Dudáš. Toto vystúpenie bude pre oboch sólistov niečím novým, keďže ide o muzikál s fúziou moderného tanca a folklóru. „Je to predsa niečo iné, pevne verím, že sa to bude divákom páčiť rovnako ako minulý rok Lúčnica,” dodala Dudášová. Spoločne chodia do Vysokých i Nízkych Tatier veľmi často.

Prečítajte si tiež:
ŠOK: Fanúšikovia Harryho Pottera si všimli vo filme utajenú sexuálnu scénu! Všimneš si ju tiež?
Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

 „Špeciálne pre hostí v Tatrách sme si pripravili aj dva nové songy a tanečná zložka bude obohatená o dva ďalšie tanečné páry,” zdôraznila producentka. Na Štrbskom Plese chystajú aj sprievodné akcie. Ide napr. o spievanie okolo Štrbského plesa s folklórnymi skupinami a súbormi z regiónu, ako aj vystúpenia detských folklórnych súborov. Folklórnu fashion show zároveň v areáli pod skokanskými mostíkmi predstaví Adriena Adamíkova, ktorá je zároveň autorkou kostýmov muzikálu. „Budeme mať viacero vystúpení pod holým nebom, v lete napr. v Trnave v amfiteátri a na budúci rok sa chystáme aj na niekoľko festivalov,” uzatvára Urbanová.

Zdroj: Teraz.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií