fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladé dievča sa kvôli silnej depresii prestalo starať o svoje vlasy. Sledujte, ako jej ich upravila kaderníčka po 13 hodinách

Máte tip? napíšte nám mailom

Depresia môže mať veľa podôb…

Kayley Olsson z Iowy uverejnila pred pár dňami na svojom profile príspevok s dvoma fotkami. Na jednej bola mladá 16-ročná dievčina, ktorá za ňou prišla s požiadavkou ostrihať vlasy. Nešlo však o obyčajné strihanie, pretože vlasy dievčaťa boli značne poškodené a hlavným dôvodom pre ich strihanie bola bolesť z česania, ktorú dievčina nechcela podstúpiť.

Napokon sa kaderníčka pokúsila o záchranu a jej vlasy jej upravovala prvý deň 8 hodín a druhý 5, čiže dokopy 13 hodín. Výsledok však stál za to, čo vidieť na druhej fotke, na ktorej bolo to isté dievča, avšak, s nádherne upravenými vlasmi.

PRED

teenager-depression-hair-cut-kayley-olsson-1-59914c1f7397f__700

PO

teenager-depression-hair-cut-kayley-olsson-2-59914c21810de__700

teenager-depression-hair-cut-kayley-olsson-3-59914c23561f9__700

Zdieľanie nového strihu však nebol hlavný zámer, pre ktorý zverejnila Kayley tieto fotky.

Naopak, mladá kaderníčka chce upozorniť na to, že depresia môže mať mnoho podôb a že ju v žiadnom prípade nemáme prehliadať. Podľa nej totiž niekedy stačí iba chcieť pomôcť a život človeka v depresií sa môže pozitívne zmeniť. Podobne ako sa to stalo u mladej 16-ročnej dievčiny, ktorá priznala, že na fotení sa bude usmievať, pretože konečne má prečo.

Prečítajte si tiež:
Neklape vám to s partnerkou v posteli? Aj toto môžu byť príčiny

Len  pre zaujímavosť dodávame, že vážnym príznakom chronickej depresie u žien a dievčat je práve nedostatok osobnej hygieny a osobnej starostlivosti, najmä starostlivosti o vlasy.

Zdieľajte a povzbuďte týmto príbehom aj ostatných…

Zdroj: www.boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií