fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladý motocyklista prišiel v Košiciach o život, zišiel z cesty a narazil do stĺpu verejného osvetlenia (foto)

Z doposiaľ nezisteného dôvodu prešiel do protismeru, zišiel z cesty na trávnatý povrch a tam narazil do stĺpu verejného osvetlenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – V Košiciach prišiel o život 31-ročný motocyklista v sobotu 25. júna krátko po 21:30. Po prejdení križovatky ulíc Moyzesova – Alžbetina z doposiaľ nezisteného dôvodu prešiel do protismeru, zišiel z cesty na trávnatý povrch a tam narazil do stĺpu verejného osvetlenia.

Motocyklista pri dopravnej nehode utrpel zranenia takého závažného rozsahu, že im po prevoze do jednej z košických nemocníc podľahol. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Lenka Ivanová.

Úsek bol obojsmerne uzatvorený

To, či motocykel viedol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok sa bude zisťovať pri nariadenej pitve. Dopravní policajti túto tragickú udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali a počas vykonávania nevyhnutných úkonov, v spolupráci so znalcom z odboru cestná doprava, bol úsek cesty takmer na tri hodiny obojsmerne uzatvorený.

Vec prevzal košický policajný vyšetrovateľ, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Čo presne bolo príčinou takto tragicky ukončenej jazdy bude v najbližších dňoch predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Jazdite opatrne

Polícia pripomenula, že mladí, neskúsení vodiči by mali jazdiť mimoriadne opatrne, kým si osvoja potrebné zručnosti a návyky.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinu je potrebné podporovať je to aj slovenským životným záujmom, povedal minister Korčok

Netreba zbytočne riskovať, aj pomalšou (predpísanou) jazdou sa dá dostať do plánovaného cieľa. Pred akýmkoľvek manévrom, napríklad predbiehaním či odbočovaním, treba byť obzvlášť predvídavý.

Viac k témam: Cyklista, Tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý motocyklista prišiel v Košiciach o život, zišiel z cesty a narazil do stĺpu verejného osvetlenia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií