fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mosty v Chersonskej oblasti sú nepriechodné, armáda zničila tri pontónové prechody Rusov

Trasy z polostrova Krym do Chersonskej oblasti sú navyše pod neustálou paľbou ukrajinských síl.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Všetky strategické mosty v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny sú nevhodné na transfer ťažkej techniky. Ukrajinské ozbrojené sily na juhu krajiny taktiež zničili už tri nepriateľské pontónové prechody. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na hovorkyňu armády na juhu krajiny Nataliu Humeňukovú.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Nie sme ničitelia. Neničíme našu infraštruktúru, ale nedávame nepriateľovi možnosť využiť ju v jeho záujme. To znamená, že škoda, ktorá bola spôsobená, je dostatočne významná na to, aby sa tieto objekty nepoužívali. Ale okupanti v tom aj tak pokračujú, napriek tomu, že tým ohrozujú svoje životy. Naďalej sa pokúšajú o prepravu ťažkej techniky a munície,“ povedala Humeňuková.

Tá dodala, že momentálne sú kľúčové tepny úplne neprejazdné. Trasy z polostrova Krym do Chersonskej oblasti sú navyše pod neustálou paľbou ukrajinských síl.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Mosty v Chersonskej oblasti sú nepriechodné, armáda zničila tri pontónové prechody Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vodca bosnianskych Srbov Dodik dúfa v návrat Trumpa k moci v USA, má za sebou aj stretnutie s Putinom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií