fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Česku v rámci kampane Dárek pro Putina vyzbierali milióny na tank pre Ukrajinu

Stroj dostal meno Tomáš, čo odkazuje na prvého československého prezidenta Tomáša Garrigua Masaryka.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.10.2022 (Webnoviny.sk) – V Česku sa v rámci kampane Dárek pro Putina podarilo vyzbierať 33 miliónov korún na tank pre Ukrajinu. Na zaobstaranie modernizovaného tanku T-72 Avenger prispelo 11 288 darcov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Stroj dostal meno Tomáš, čo odkazuje na prvého československého prezidenta Tomáša Garrigua Masaryka. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Kampaň garantovalo české ministerstvo obrany. Ministerka obrany Jana Černochová všetkým darcom po vybraní potrebných financií poďakovala v liste, v ktorom pripomenula, že ruský prezident Vladimir Putin oslávi čoskoro narodeniny a takýto „poriadny dar“ si zaslúži.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V rámci kampane Dárek pro Putina už skôr vybrali peniaze na drony a prispieť možno aj na drobný spotrebný materiál pre vojakov. Ďalším cieľom kampane, ktorú na jar odštartoval Dalibor Deděk, je munícia pre tanky T-72, ale aj pre raketomety RM-70, húfnice a mínomety.

Viac k témam: Kampaň Dárek pro Putina, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – V Česku v rámci kampane Dárek pro Putina vyzbierali milióny na tank pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj: Je nutné pohnúť sa od diskusií a vyhlásiť nové prísne sankcie proti Rusku (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií