fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Donbase zomrel prvý český dobrovoľník bojujúci za oslobodenie Ukrajiny, bol členom práporu Karpatská Sič

Informáciu o prvom úmrtí českého občana bojujúceho na strane ukrajinskej armády potvrdil aj český rezort diplomacie.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na Ukrajine v piatok zomrel český dobrovoľník. V sobotu to potvrdilo české ministerstvo zahraničných vecí s tým, že zahynul na Donbase.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ďalšie okolnosti ministerstvo spoločne s ukrajinskými úradmi preveruje. Telo zosnulého by mali v nedeľu previezť do Charkovskej oblasti. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Podľa informácií, ktoré na sociálnych sieťach zverejnili kamaráti a príbuzní padlého dobrovoľníka, ide o Michala J. z mesta Třebíč, ktorý bol členom dobrovoľníckeho práporu Karpatská Sič. Túto informáciu potvrdil aj český minister zahraničia Jan Lipavský.

„Môžem potvrdiť, že na Ukrajine zomrel jeden český občan a že sa to stalo v Doneckej oblasti. Okolnosti ministerstvo preveruje. Nemôžem sa pripojiť k tým informáciám, ktoré sú vo verejnom priestore. Po vlastnej osi zisťujeme a potom sa k tomu vyjadrime. Naša ambasáda v Kyjeve sa situáciou zaoberá a sme v intenzívnom kontakte s ukrajinskými úradmi a rodinou zosnulého,” povedal Lipavský.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Donbase zomrel prvý český dobrovoľník bojujúci za oslobodenie Ukrajiny, bol členom práporu Karpatská Sič © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Do továrne firmy Nespresso dorazilo v zásielke kávy aj pol tony kokaínu v pouličnej hodnote 50 miliónov dolárov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií