fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do továrne firmy Nespresso dorazilo v zásielke kávy aj pol tony kokaínu v pouličnej hodnote 50 miliónov dolárov

Švajčiarsko nie je členom Európskej únie, ale je súčasťou schengenského priestoru.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska polícia vyšetruje nález 500 kilogramov kokaínu v závode firmy Nespresso, ktorého pouličná hodnota je 50 miliónov dolárov. Drogy našli zamestnanci továrne v Romonte, keď vykladali kávu, ktorá tam prišla vlakom.

Polícia vo Fribourgu vo štvrtok v noci uviedla, že na nález ich upozornila spoločnosť v pondelok a oni okamžite okolo zariadenia vytvorili „široký bezpečnostný obvod“ s veľkým nasadením policajtov, pričom na mieste boli aj agenti colnej a hraničnej kontroly.

Čistota kokaínu je 80 percent

Podľa prvých indícií zásielka prišla po mori v piatich kontajneroch z Brazílie, než ju naložili na vlak, uviedli úrady. Čistota skonfiškovaného kokaínu je 80 percent, vyjadrila sa polícia s tým, že sa zdá, že bol určený pre európsky trh.

Europol a Európske monitorovacie centrum pre drogy a drogovú závislosť (EMCDDA) v piatok uviedli, že dostupnosť kokaínu v Európe je „pravdepodobne na historicky najvyššej úrovni“.

Desaťmiliardový trh je zrejme väčší

Monitorovacie centrum odhaduje, že maloobchodný trh s kokaínom v Európskej únii mal v roku 2020 hodnotu najmenej 10,5 miliardy eur, pričom varovalo, že toto číslo pravdepodobne podhodnocuje skutočnú veľkosť trhu.

Prečítajte si tiež:
Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konflikty

Švajčiarsko nie je členom Európskej únie, ale je súčasťou schengenského priestoru, ktorý umožňuje bezvízový styk medzi mnohými európskymi krajinami.

Viac k témam: Drogy, Kokaín, Krimi
Zdroj: Webnoviny.sk – Do továrne firmy Nespresso dorazilo v zásielke kávy aj pol tony kokaínu v pouličnej hodnote 50 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií