fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvo

Kyjev tvrdí, že donútil ruské sily na odchod z Hadieho ostrova delostreleckou a raketovou paľbou.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina na Haďom ostrove opäť vztýčila svoju vlajku po tom, ako z neho minulý týždeň ustúpili ruskí vojaci. Oznámila to v pondelok hovorkyňa južného velenia ukrajinskej armády Natalia Humenjuková. „Územie Hadieho ostrova sa vrátilo pod jurisdikciu Ukrajiny,” povedala na tlačovej konferencii. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Minulý týždeň ukrajinská armáda donútila Rusko, aby sa stiahlo z čiernomorského ostrovčeka nachádzajúceho sa juhovýchodne od Odesy, ktorý Moskva obsadila na začiatku vojny. Rusko využilo Hadí ostrov na zavedenie blokády exportu z Ukrajiny, ktorá je jedným z najväčších vývozcov obilia na svete. Ústup Kremľa znamenal významné víťazstvo pre ukrajinskú armádu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko uviedlo, že sa rozhodlo z ostrovčeka odísť, aby urobilo „gesto dobrej vôle” a ukázalo, že Moskva nerobí prekážky v snahe OSN otvoriť koridor na prepravu obilia z Ukrajiny. Kyjev tvrdí, že donútil ruské sily na odchod z Hadieho ostrova delostreleckou a raketovou paľbou.

Viac k témam: Hadí ostrov, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putin je asi dva týždne za pozíciami, na ktorých by sa chcel nachádzať. Ako sa zmenili jeho plány na Ukrajine?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií