fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na poľské územie dopadla ukrajinská raketa vystrelená proti blížiacej sa ruskej, tvrdia Američania

Joe Biden povedal, že je „nepravdepodobné“, že raketa, ktorá v Poľsku zabila dvoch ľudí, bola odpálená z Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Traja americkí predstavitelia uviedli, že predbežné hodnotenia naznačujú, že raketu, ktorá dopadla na poľské územie, odpálili ukrajinské ozbrojené sily proti prichádzajúcej ruskej rakete.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko v utorok vystrelilo desiatky raket proti ukrajinskej energetickej infraštruktúre. Trojica predstaviteľov USA hovorila pod podmienkou zachovania anonymity, pretože nemala oprávnenie o téme hovoriť verejne.

Americký prezident Joe Biden, ktorý je na summite organizácie G20 na indonézskom ostrove Bali, povedal, že je „nepravdepodobné“, že raketa, ktorá v Poľsku zabila dvoch ľudí, bola odpálená z Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Poľsko zasiahla ruská raketa (fotografie)

Hodnotenie troch predstaviteľov USA a vyjadrenie Bidena je v rozpore so skoršou informáciou vysokopostaveného predstaviteľa americkej spravodajskej služby, ktorý agentúre Associated Press povedal, že na poľské územie dopadli ruské rakety.

Viac k témam: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na poľské územie dopadla ukrajinská raketa vystrelená proti blížiacej sa ruskej, tvrdia Američania © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií