fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na prokremeľskom webe označili Putina za úbohého diktátora, boli tam aj ďalšie správy kritizujúce vojnu

Na webstránke online novín Lenta sa objavilo približne 20 rôznych správ odsudzujúcich vojnu na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Pravdepodobne dvaja novinári z prokremeľského webu Lenta v pondelok uverejnili vyhlásenia s protivojnovým obsahom. Informuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na webstránke spomenutých online novín Lenta sa objavilo približne 20 rôznych správ kritizujúcich vojnu na Ukrajine. Vydavatelia neskôr materiály stiahli, no kým boli zverejnené, zrejme si ich stihlo prečítať mnoho ľudí.

Medzi vymazanými sloganmi boli napríklad Vladimir Putin sa zmenil na úbohého diktátora a paranoika”, „Rusko sa vyhráža zničením celého sveta”, „vojna uľahčuje zakrytie ekonomických neúspechov”, „ruské úrady zakázali novinárom hovoriť o negatívach“ či „Zelenskyj sa ukázal byť chladnejší ako Putin”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Pod každým takýmto vyhlásením bola doplnená informácia, že uverejnenie materiálu nebolo dohodnuté s vedením webu. Dvaja novinári z tohto webu sa momentálne nachádzajú mimo Ruska a uviedli, že pravdepodobne budú teraz potrebovať prácu, právnikov a politický azyl.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Na prokremeľskom webe označili Putina za úbohého diktátora, boli tam aj ďalšie správy kritizujúce vojnu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rokovať s Putinom je podľa Johnsona ako rokovať s krokodílom, keď má v papuli vašu nohu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií