fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Šarišský hrad sa vracia multižánrový festival Filmová noc na hrade

Jubilejný 10. ročník multižánrového festivalu Filmová noc na hrade (FNNH) sa uskutoční v polovici júla.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na Hrade Šariš sa v polovici júla uskutoční jubilejný 10. ročník multižánrového festivalu Filmová noc na hrade (FNNH), ktorý je jediným svojho druhu v strednej Európe.

Organizátori zaplnili program rôznymi filmami, hudobnými predstaveniami a workshopmi. Novinkou bude podujatie Warm up s premiérovým filmom pri rybníkoch vo Veľkom Šariši.

Diskusie aj divadlá

Ako informoval PR manažér podujatia Vladimír Tomek, historický areál hradu bude v termíne od 14. do 17. júla patriť aj diskusiám, divadlu a programu pre najmenších. Hradný kopec ale bude určený fanúšikom predovšetkým krátkych filmov.

Návštevníkom samozrejme ponúkneme aj dlhometrážne snímky. Jednou z nich bude film Obchod na korze, ktorý tento rok oslavuje 65. výročie zisku Oscara za najlepší cudzojazyčný film. Premietať ho budeme z 35-milimetrového filmu, čo je v dnešnej dobe veľkou raritou, a preto som presvedčený, že to zaujme aj mladších návštevníkov. Tento film navyše uvedieme za účasti vzácnych hostí,“ uviedol organizátor festivalu FNNH Peter Vlkovič.

Plážové kino s filmami

Novinkou aktuálneho ročníka festivalu bude podujatie Warm up, ktoré je naplánované v predvečer festivalového víkendu, vo štvrtok 14. júla pri rybníkoch v katastri Veľkého Šariša.

Prečítajte si tiež:
Cestujúcim v Žilinskom kraji sa zefektívnilo cestovanie. Na vlaky aj autobusy im stačí jeden lístok

Pôjde o plážové kino s dvomi filmami, ktoré bude mať vo Veľkom Šariši a okolitom regióne premiéru. Prvým filmom bude rozprávka pre rodiny s deťmi s názvom Zakliata jaskyňa, po nej bude nasledovať celoslovenská kinopremiéra komédie Hádkovci.

V piatok 15. a v sobotu 16. júla bude festival pokračovať hlavným programom, ktorého dejiskom bude hradný kopec na Hrade Šariš.

O zážitky pod hviezdami bude dokonale postarané a nadšenci, ktorí sa rozhodnú na hrade stráviť celú noc, budú mať opäť možnosť stanovať priamo v hradnom areáli,“ dodal Tomek.

Filmová noc na hrade

Počas deviatich rokov a jedného medziročníka festivalu Filmová noc na hrade mohli jeho návštevníci vidieť viac ako 700 krátkych aj dlhometrážnych filmov a takmer 50 hudobných vystúpení umelcov.

Okrem toho festival ponúkol množstvo diskusií, prednášok a workshopov za účastí hostí a tvorcov. Viaceré filmy boli uvedené v celonárodnej premiére, niektoré snímky dokonca v celosvetovej festivalovej premiére.

Viac k témam: Festival, Šarišský hrad
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Šarišský hrad sa vracia multižánrový festival Filmová noc na hrade © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Hlas podporil Luntera v boji o kreslo banskobystrického župana (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií