fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Srí Lanke silnejú protesty, úradujúci prezident musel vyhlásiť núdzový stav

Predchádzajúci prezident Gotabhája Rádžapaksa v stredu ušiel za hranice a rezignoval.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.7.2022 (Webnoviny.sk) – Úradujúci srílanský prezident Ranil Wickremesinghe v pondelok vzhľadom na silnejúce protesty vyhlásil núdzový stav, ktorý mu poskytuje široké právomoci.

Úradujúcou hlavou štátu sa stal v piatok po tom ako jeho predchodca Gotabhája Rádžapaksa v stredu ušiel za hranice a rezignoval po mesiacoch masových protestov spôsobených ekonomickým kolapsom krajiny.

Dekrét o vyhlásení núdzového stavu úradujúcemu prezidentovi umožňuje vydávať nariadenia v záujme verejnej bezpečnosti, zachovania verejného poriadku, potláčania vzbúr, nepokojov a výtržností alebo v záujme zachovania nevyhnutných dodávok. Hlava štátu môže v núdzovej situácii zároveň zmeniť alebo pozastaviť platnosť akéhokoľvek zákona.

Viac k témam: Núdzový stav, Protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Srí Lanke silnejú protesty, úradujúci prezident musel vyhlásiť núdzový stav © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií