fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Václavskom námestí v Prahe sa zišli davy ľudí na protivládnom proteste, rečnil aj bývalý český premiér Paroubek

Podľa polície sa na námestí zišli nižšie desaťtisícky ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.10.2022 (Webnoviny.sk) – V Prahe na Václavskom námestí sa koná demonštrácia proti vláde. Podporovatelia iniciatívy Česká republika na 1. mieste na demonštrácii tiež žiadajú predčasné voľby, vystúpenie z medzinárodných organizácií či rokovania s Ruskom o plyne.

Podľa polície sa na námestí zišli nižšie desaťtisícky ľudí, medzi rečníkmi bol aj bývalý premiér Jiří Paroubek.

Radikálni odporcovia vlády zbierajú na Václavskom námestí podpisy do petície požadujúcej od prezidenta odvolanie vlády. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz.

V hornej časti námestia zase niekoľko desiatok ľudí vyjadruje nesúhlas s demonštráciou. Majú ukrajinské vlajky, vlajky Európskej únie či transparent s nápisom Sláva Ukrajine. Stráži ich niekoľko policajtov.

Viac k témam: protivládny protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Václavskom námestí v Prahe sa zišli davy ľudí na protivládnom proteste, rečnil aj bývalý český premiér Paroubek © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií