fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nadmerný zisk Slovnaftu mohol riešiť nový šéf Protimonopolného úradu, toho však podľa Sulíka zablokoval Matovič

Igor Matovič v januári zastavil menovanie predsedu Protimonopolného úradu Matúša Medveca.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Minister hospodárstva Richard Sulík uviedol, že v konaní proti nadmernému zisku Slovnaftu ho zastavil Igor Matovič. Informoval o tom hovorca strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ondrej Šprlák.

„Minister hospodárstva Richard Sulík koncom minulého roka predložil na rokovanie vlády nomináciu nového predsedu Protimonopolného úradu (PMÚ). Na novom kandidátovi Matúšovi Medvecovi bola v koalícii dohoda, prebehlo riadne výberové konanie vrátane verejného vypočutia, kandidát spĺňal všetky predpoklady a hlavne by nezávisle a odhodlane konal. Avšak Igor Matovič v januári jeho menovanie zastavil a dodnes neuviedol žiaden dôvod,“ uviedol Šprlák.

Na čele je nominant Mostu

Dnes, keď je na stole téma vysokých ziskov rafinérie Slovnaft, by bol podľa SaS práve nový predseda PMÚ tým človekom, ktorý by vedel a mohol zakročiť.

Súčasný predseda PMÚ, ktorého koalícia nedokázala vymeniť kvôli zablokovaniu nominácie Richarda Sulíka, je nominantom MOSTu-Híd.

„Je naivné si myslieť, že Slovnaft si sám a dobrovoľne zníži zisky. Na toto slúži PMÚ. Koaličných partnerov som presne pred mesiacom, 6. apríla písomne informoval o tom, že by sme úplne zadarmo dokázali docieliť výrazné zníženie ceny nafty, na úkor zisku rafinérie Slovnaft, možno až na úroveň ceny v Maďarsku,“ uviedol Richard Sulík.

Prečítajte si tiež:
Slovákov v karanténe zo župných a komunálnych volieb nevynechajú, budú môcť voliť z domu

Világimu nechráni zisky

Rovnako ich upozornil na neprimerané zisky Slovnaftu a navrhol riešenie. Ako ďalej dodal, zásadne odmieta, že by Oszkárovi Világimu alebo komukoľvek inému chránil zisky.

Naopak, v konaní proti nadmerným ziskom Slovnaftu ho zastavil práve minister financií Igor Matovič, uvádza sa v tlačovej správe SaS.

Viac k témam: ceny palív, nadmerný zisk, predseda Protimonopolného úradu
Zdroj: Webnoviny.sk – Nadmerný zisk Slovnaftu mohol riešiť nový šéf Protimonopolného úradu, toho však podľa Sulíka zablokoval Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií