fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naďovo ministerstvo chce spresniť a doplniť úlohy Vojenského spravodajstva, zákon je po rokoch nevyhovujúci

Verejnosť sa môže zapojiť do prípravy právneho predpisu formou zasielania podnetov, či návrhov do 25. mája.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR (MO SR) chce spresniť a doplniť úlohy či oprávnenia Vojenského spravodajstva. Vyplýva to z predbežnej informácie o návrhu zákona o Vojenskom spravodajstve, ktorú rezort predložil na pripomienkovanie.

Efektívnejšie plnenie úloh

Cieľom návrhu zákona je vytvorenie takého legislatívneho rámca, ktorý umožní Vojenskému spravodajstvu efektívnejšie plniť úlohy a vykonávať spravodajskú činnosť a bezpečnostné opatrenia v takom rozsahu, ktorý zodpovedá požiadavkám aktuálneho bezpečnostného prostredia.

„Taktiež posilňujú kontrolu Vojenského spravodajstva mechanizmami vnútornej i vonkajšej kontroly, čím vytvárajú právny základ pre adekvátne pôsobenie Vojenského spravodajstva v spravodajskej komunite moderných demokratických štátov medzinárodného spoločenstva,“ uviedlo MO SR v návrhu zákona.

Verejnosť môže zasielať podnety

Rezort obrany zhodnotil, že po 28 rokoch účinnosti sa zákon o Vojenskom spravodajstve stal z pohľadu aplikačnej praxe nevyhovujúcim a nezodpovedá súčasnej spoločenskej potrebe modernej právnej úpravy v novom bezpečnostnom prostredí.

„Poznatky z aplikačnej praxe poukazujú na nutnosť vytvorenia podmienok na efektívne, flexibilné a včasné použitie prostriedkov a zariadení Vojenského spravodajstva voči hrozbám, ktoré plynú z dynamicky sa meniacej bezpečnostnej situácie, s cieľom zabezpečiť obranu, obranyschopnosť a bezpečnosť Slovenskej republiky,“ dodali.

Prečítajte si tiež:
Pol republiky je v štrajkovej pohotovosti a Heger nerieši. Pellegrini vyzval premiéra, aby si upratal v koalícii (video)

Verejnosť sa môže zapojiť do prípravy právneho predpisu formou zasielania podnetov, či návrhov do 25. mája. Predpokladaný termín začiatku pripomienkového konania je jún až júl.

Viac k témam: Vojenské spravodajstvo (VS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Naďovo ministerstvo chce spresniť a doplniť úlohy Vojenského spravodajstva, zákon je po rokoch nevyhovujúci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií