Nahnevaná dcéra nazvala svoju maminu tučnou. Malá dostala lekciu, ktorú teraz zdieľa celý svet

Nahnevaná dcéra nazvala svoju maminu tučnou. Malá dostala lekciu, ktorú teraz zdieľa celý svet

Nevídaná lekcia ľudí ohromila natoľko, že sa stala virálnou.

Allison Kimmey je dvojnásobnou mamičkou, ktorú pred nedávnom nemilo prekvapila reakcia jej malej dcéry, ktorej sa nepáčilo, že spolu s bratom mala vyjsť z bazénu. Nahnevané dievča sa otočilo k bratovi a povedalo mu, že ich matka je tučná. Nelichotivé slová ju však nerozhodili tak, ako by si čakal – namiesto urážania sa a kriku či bitky svojim deťom povedala, nech idú do domu a tam sa porozprávajú. Ich rozhovor Allison zamerala na vysvetlenie, ako sa treba k ľuďom správať a že slovo “tučná či tučný” by sa nemalo používať ako urážka. To, ako debata prebiehala, rozpísala mamička v jednom z príspevkov na svojom Instagrame.


https://www.instagram.com/p/BVNHKuUFXFC/?taken-by=allisonkimmey

“Moja dcéra ma dnes nazvala tučnou. Bola totiž naštvaná, pretože som im (dcére a synovi) prikázala vyjsť von z bazéna, a tak sa otočila na svojho brata a povedala mu, že mama je tučná. Povedala som jej na to, nech ma počká hore a porozprávame sa.

Ja: Čo si to o mne povedala?

Ona: Povedala som, že si tučná, mami, prepáč.

Ja: Porozprávame sa o tom. Pravdou je, že NIE SOM TUČNÁ. NIKTO NIE JE. Nie je to totiž niečo, čím môžeš byť. Ale mám TUK. VŠETCI HO MAJÚ. Chráni naše svaly a kosti a tým udržiava naše telo funkčné a poskytuje mu energiu. A čo ty – máš tuk?

Ona: Áno, mám ho trocha tu, na bruchu.

Ja: Správne a aj tvoj brat ho má.

Syn: Ja nemám žiaden tuk, som ten najchudší a mám len svaly!

Ja: V skutočnosti ho má každý človek na tomto svete, len ho máme rozdielne množstvo.

Syn: Áno, aj ja mám troška tuku, ale ty ho máš omnoho viac než ja.

Ja: To máš pravdu. Niektorí ľudia majú tuku viac, iní menej, ale to neznamená, že jeden človek je lepší než ten druhý, rozumiete?

Obe deti: Áno, mami.

Ja: Takže mi viete zopakovať, čo som vám povedala?

Obe deti: Áno! Nemali by sme hovoriť, že je niekto tučný, pretože nikto nie je tučný. Všetci máme tuk a na tom nič zlé nie je.

Ja: Presne tak.

Obe deti: Môžeme už ísť do bazéna?

Ja: Nie.

________________________________________________________________________

Za každým, keď sa objaví táto téma, sa musím zamyslieť, ako sa k nej postavím. Tučná či tučný nie je v našom dome nadávkou. Ak strápnim alebo zosmiešnim moje deti za to, že to povedali, len dokážem, že ma to uráža a naďalej by som tak pokračovala v stigme, že byť tučným je na smiech a niečo zlé a nevhodné. Keďže v našej domácnosti toto slovo nepoužívame, predpokladám, že to musela počuť od niekoho iného. Naše deti sú totiž kŕmené myšlienkami z každej strany, či chceme alebo nie – stretne sa s nimi u kamarátov, ktorých rodičia majú iné hodnoty alebo pri pozeraní seriálu či filmu. Našou úlohou ale je, aby sme my – rodičia – boli tými neustále najhlasnejšími, najpozitívnejšími a najakceptujúcimi hlasmi, ktoré počujú.”

Allison týmito slovami rozpútala vášnivé debaty, ktoré (ako býva zvykom) rozdelili ľudí do dvoch táborov a zatiaľ, čo niektorí s jej názorom súhlasia, iní ho odsudzujú. Každopádne má táto mamičku pravdu “minimálne” v tom, že si človek nezaslúži počúvať nadávky a urážky len preto, koľko má tuku.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Cristiano Ronaldo sa dočkal vlastnej sochy. My sme sa dočkali reakcií internetových vtipálkov!

Zdroj: Instagram

Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*