Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nahnevaná dcéra nazvala svoju maminu tučnou. Malá dostala lekciu, ktorú teraz zdieľa celý svet

Nevídaná lekcia ľudí ohromila natoľko, že sa stala virálnou.

Allison Kimmey je dvojnásobnou mamičkou, ktorú pred nedávnom nemilo prekvapila reakcia jej malej dcéry, ktorej sa nepáčilo, že spolu s bratom mala vyjsť z bazénu. Nahnevané dievča sa otočilo k bratovi a povedalo mu, že ich matka je tučná. Nelichotivé slová ju však nerozhodili tak, ako by si čakal – namiesto urážania sa a kriku či bitky svojim deťom povedala, nech idú do domu a tam sa porozprávajú. Ich rozhovor Allison zamerala na vysvetlenie, ako sa treba k ľuďom správať a že slovo “tučná či tučný” by sa nemalo používať ako urážka. To, ako debata prebiehala, rozpísala mamička v jednom z príspevkov na svojom Instagrame.

Pokračovanie pod reklamou

View this post on Instagram

My daughter called me fat today. She was upset I made them get out of the pool and she told her brother that mama is fat. I told her to meet me upstairs so we could chat. Me: "what did you say about me?" Her: "I said you were fat, mama, im sorry" Me: "let's talk about it. The truth is, I am not fat. No one IS fat. It's not something you can BE. But I do HAVE fat. We ALL have fat. It protects our muscles and our bones and keeps our bodies going by providing us energy. Do you have fat?" Her: "yes! I have some here on my tummy" Me: "that's right! So do I and so does your brother!" Her brother: "I don't have any fat, I'm the skinniest, I just have muscles" Me: "actually everyone, every single person in the world has fat. But each of us has different amounts." Her brother: " oh right! I have some to protect my big muscles! But you have more than me" Me: "Yes, that's true. Some people have a lot, and others don't have very much. But that doesn't mean that one person is better than the other, do you both understand? Both: "yes, mama" Me: "so can you repeat what I said" Them: "yes! I shouldn't say someone is fat because you can't be just fat, but everyone HAS fat and it's okay to have different fat" Me: "exactly right!" Them: "can we go back to the pool now?" Me: no 🤣🤣 __________________ Each moment these topics come up i have to choose how I'm going to handle them. Fat is not a bad word in our house. If I shame my children for saying it then I am proving that it is an insulting word and I continue the stigma that being fat is unworthy, gross, comical and undesirable. Since we don't call people fat as an insult in my household, I have to assume she internalized this idea from somewhere or someone else. Our children are fed ideas from every angle, you have to understand that that WILL happen: at a friends house whose parents have different values, watching a tv show or movie, overhearing someone at school- ideas about body image are already filtering through their minds. It is our job to continue to be the loudest, most accepting, positive and CONSISTENT voice they hear. So that it can rise above the rest. Give me a 🙌🏻 if this resonated w u! Just do you! Xoxo Allie

A post shared by ALLIE 🌸 Just Do You, Babe! (@allisonkimmey) on

“Moja dcéra ma dnes nazvala tučnou. Bola totiž naštvaná, pretože som im (dcére a synovi) prikázala vyjsť von z bazéna, a tak sa otočila na svojho brata a povedala mu, že mama je tučná. Povedala som jej na to, nech ma počká hore a porozprávame sa.

Ja: Čo si to o mne povedala?

Ona: Povedala som, že si tučná, mami, prepáč.

Ja: Porozprávame sa o tom. Pravdou je, že NIE SOM TUČNÁ. NIKTO NIE JE. Nie je to totiž niečo, čím môžeš byť. Ale mám TUK. VŠETCI HO MAJÚ. Chráni naše svaly a kosti a tým udržiava naše telo funkčné a poskytuje mu energiu. A čo ty – máš tuk?

Ona: Áno, mám ho trocha tu, na bruchu.

Ja: Správne a aj tvoj brat ho má.

Syn: Ja nemám žiaden tuk, som ten najchudší a mám len svaly!

Ja: V skutočnosti ho má každý človek na tomto svete, len ho máme rozdielne množstvo.

Syn: Áno, aj ja mám troška tuku, ale ty ho máš omnoho viac než ja.

Ja: To máš pravdu. Niektorí ľudia majú tuku viac, iní menej, ale to neznamená, že jeden človek je lepší než ten druhý, rozumiete?

Obe deti: Áno, mami.

Ja: Takže mi viete zopakovať, čo som vám povedala?

Obe deti: Áno! Nemali by sme hovoriť, že je niekto tučný, pretože nikto nie je tučný. Všetci máme tuk a na tom nič zlé nie je.

Ja: Presne tak.

Obe deti: Môžeme už ísť do bazéna?

Ja: Nie.

Pokračovanie pod reklamou

________________________________________________________________________

Za každým, keď sa objaví táto téma, sa musím zamyslieť, ako sa k nej postavím. Tučná či tučný nie je v našom dome nadávkou. Ak strápnim alebo zosmiešnim moje deti za to, že to povedali, len dokážem, že ma to uráža a naďalej by som tak pokračovala v stigme, že byť tučným je na smiech a niečo zlé a nevhodné. Keďže v našej domácnosti toto slovo nepoužívame, predpokladám, že to musela počuť od niekoho iného. Naše deti sú totiž kŕmené myšlienkami z každej strany, či chceme alebo nie – stretne sa s nimi u kamarátov, ktorých rodičia majú iné hodnoty alebo pri pozeraní seriálu či filmu. Našou úlohou ale je, aby sme my – rodičia – boli tými neustále najhlasnejšími, najpozitívnejšími a najakceptujúcimi hlasmi, ktoré počujú.”

Allison týmito slovami rozpútala vášnivé debaty, ktoré (ako býva zvykom) rozdelili ľudí do dvoch táborov a zatiaľ, čo niektorí s jej názorom súhlasia, iní ho odsudzujú. Každopádne má táto mamičku pravdu “minimálne” v tom, že si človek nezaslúži počúvať nadávky a urážky len preto, koľko má tuku.

Zdroj: Instagram

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií