fbpx
Muž s najdlhšími nechtami na svete si ich nechal konečne ostrihať… respektíve odpíliť

Muž s najdlhšími nechtami na svete si ich nechal konečne ostrihať… respektíve odpíliť

Shridhar Chillal, 82-ročný Ind pochádzajúci z mesta Pune a držiteľ svetového rekordu, nechal rásť svoje nechty na ľavej ruke celých 66 rokov!

Teraz si ich konečne nechal odstrihnúť. Pri tejto príležitosti sa vybral z Indie do New Yorku.

Pri poslednom meraní dosahovali jeho nechty spolu takmer 10 metrov! Najdlhší necht bol na palci, meral 197,8 cm. Nasledoval prostredník (186,6 cm), prstenník (181,6 cm), malíček (179,1 cm) a na chvoste bol ukazovák o dĺžke 164,5 cm.

najdlhšie nechty
Zdroj: ripleys.com

Pred tromi rokmi povedal: „Nechty pestujem od roku 1952, takže dnes je to už 63 rokov. Dnes ma ľudia poznajú ako držiteľa zápisu v Guinnessovej knihe rekordov a svoje nechty chcem raz odovzdať nejakému múzeu.“ To sa mu teraz aj splnilo. Jeho viac ako polstoročia pestované nechty sú v Ripleyho Believe It or Not (Verte-neverte) múzeu na Times Square.

Nevieme si ani len predstaviť, ako by sme s takouto “ťarchou” žili. Samozrejme, aj on sám neraz povedal, že to nie je jednoduché. Napríklad taký spánok: „Zvyčajne sa budím každú hodinu a musím si ruku napraviť tak, aby mi neprekážala v spánku. Po chvíli sa mi ale nechty znovu zamotajú a musím si ich poprehadzovať.“

Ktovie, ako si teraz zvyká na spánok bez starostí o nechty.

Zdroje: https://www.bbc.com/news/av/world-us-canada-44804620/man-with-world-s-longest-fingernails-has-them-cut-offhttps://eavesrock.in/ndtv/offbeat/indian-man-with-the-worlds-longest-nails-cuts-them-after-66-years/https://www.aktuality.sk/clanok/305893/zoznamte-sa-s-muzom-s-najdlhsimi-nechtami-nestrihal-si-ich-63-rokov/

Foto: https://media.nbcbayarea.com/images/987*555/NYC-Finger+Nail+Photos_9+copy+cropped.jpghttps://www.ripleys.com/weird-news/longest-fingernails/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nový rekord v Guinnessovej knihe: 64-ročný muž plával so zviazanými rukami aj nohami, pričom bol celý vo vreci!
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.