fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najmladšia premiérka na svete: Fínku Sannu Marin vychovali dve matky

Máte tip? napíšte nám mailom

Najmladšia premiérka na svete pochádza z Fínska. Má 34 rokov a vychovala ju matka s priateľkou. 

Kým pred niekoľkými rokmi by boli všetky liberálne názory považované za tabu, dnes je úplne bežné, že mnohí politici otvorene podporujú hnutie LGBTI. Rómovia pracujú vo veľkých firmách, zakladajú úspešné projekty, homosexuáli si v niektorých krajinách môžu adoptovať dieťa či dokonca sa zosobášiť. Viete však, čo majú spoločné? Všetci sú dôkazom úspechu, a to aj napriek tomu, že kvôli ich orientácii alebo farbe pleti žijú v menšine. 

Najmladšia premiérka na svete

O senzáciu sa len nedávno postarala 34-ročná Fínka, ktorá sa stala najmladšou premiérkou na svete. Na tom by nebolo nič zvláštne, no mladá politička zaujala najmä tým, že pochádza z “dúhovej” rodiny. Sanna Marin bola vychovaná v prenajatom byte, kde nebývala len s mamou, ale aj s jej priateľkou.   

https://www.instagram.com/p/B49wALMBrBQ/

Mladá politička sa v otvorenom rozhovore priznala, že jej život bol pred pár rokmi, najmä kvôli názorom spoločnosti, ťažký. O svojom pôvode či rodinnom živote veľmi hovoriť nemohla. Matka ju však podporovala v štúdiu na univerzite a nakoniec sa jej podarilo dokončiť školu a získať titul ako jedinej v rodine. V súčasnosti ma nová fínska premiérka Sanna Marin 22-mesačnú dcérku so svojím partnerom Markusom Räikkönenom. 

Prečítajte si tiež:
Táto poloha je pri spánku najlepšia, skús ju ešte dnes!

Sanna Marin ako jedenásta premiérka

Sympatická Fínka sa začala venovať politike pred siedmimi rokmi. Odvtedy riadila ministerstvo dopravy a komunikácie, ba dokonca sa stala podpredsedníčkou sociálnodemokratickej strany. Vo funkcii premiéra nahradila 57-ročného Anttiho Rinneho. 

„Nikdy som nerozmýšľala o svojom veku či pohlaví. Vždy rozmýšľam o dôvodoch, pre ktoré som sa začala venovať politike a pre ktoré som získala dôveru voličov,povedala v príhovore Sanna Marin po zvolení za premiérku.

Sanna Marin je v súčasnosti jedenástou ženskou premiérkou na svete. Ženu na čele vlády má v súčasnosti Bangladéš, Nórsko, Namíbia, Srbsko, Nový Zéland, Island, Barbados, Rakúsko, Dánsko a Belgicko. Aj na Slovensku bola v minulosti na čele vlády žena. V období 2010 – 2012 štát riadila premiérka Iveta Radičová. 

https://www.instagram.com/p/B2OXNDIhL4D/

Zdroj: pluska.sk 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií