fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naša pomoc Ukrajine je historickým testom a je dôležité udržať solidaritu vo vnútri Európskej únie, vyjadril sa Korčok

Minister sa zúčastnil na medzinárodnej konferencii European Forum v Alpbachu v Rakúsku.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.8.2022 (Webnoviny.sk) – Naša pomoc Ukrajine v jej zápase o prežitie je historickým testom, od ktorého závisí budúcnosť Európy. Na medzinárodnej konferencii European Forum v Alpbachu v Rakúsku to povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok (nom. SaS).

Geopolitická pozícia Európy je posilnená

Na stretnutí v Alpbachu sa minister Korčok zúčastnil na pozvanie svojho rakúskeho partnera Alexandra Schallenberga.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ministra Korčoka vstupujeme do zložitého obdobia neistoty a nestability v bezpečnostnej, hospodárskej či energetickej oblasti.

To, či tieto výzvy zvládneme, do veľkej miery závisí od toho, či sa nám podarí si jednotu a solidaritu vo vnútri Európskej únie udržať. Dnes je tomu pol roka od rozpútania vojny Ruskou federáciou. To, že sme boli schopní reagovať jednotne a solidárne, posilňuje geopolitickú pozíciu Európy a dáva nám nádej v obnovu medzinárodného poriadku,“ zdôraznil Korčok.

Stretlo sa viacero štátnikov

Na okraj konferencie sa Ivan Korčok v regionálnom Slavkovskom formáte (S3) stretol so svojím českým partnerom Janom Lipavským a rakúskym ministrom Alexandrom Schallenbergom.

Prečítajte si tiež:
Festival inovácií ITAPA EXPO prinesie slovenské EXPO z Dubaja a unikátny program plný známych inovátorov

Na Európskom fóre Alpbach s vyše 75-ročnou tradíciou sa aj v tomto roku zúčastnili viacerí ďalší zahraniční štátnici a zástupcovia občianskej spoločnosti.

Viac k témam: Pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, Slavkovský formát, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Naša pomoc Ukrajine je historickým testom a je dôležité udržať solidaritu vo vnútri Európskej únie, vyjadril sa Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií