Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nehoda pri obci Drienovec si vyžiadala jednu obeť, ďalší vodič utrpel ťažké zranenia (foto)

Pri dopravnej nehode vodič vozidla zn. Peugeot utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

1.8.2022 (Webnoviny.sk) – Nedeľná vážna dopravná nehoda na ceste I/16 medzi mestom Moldava nad Bodvou a obcou Drienovec (okres Košice-okolie) si vyžiadala jeden ľudský život. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Peugeot prešiel do protismeru

Podľa doterajších zistení 51-ročný vodič z okresu Revúca, ktorý viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot v smere od mesta Moldava nad Bodvou na obec Drienovec, sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla, prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky cez plnú stredovú čiaru, kde narazil ľavou prednou časťou svojho vozidla do ľavej zadnej časti oproti idúceho vozidla zn. VW Passat, ktoré v tom čase viedol 61-ročný vodič z okresu Senec.

Vodič vozidla zn. Peugeot pokračoval ďalej v protismernej časti vozovky, kde sa po niekoľkých metroch čelne zrazil s oproti idúcim vozidlom zn. VW Multivan, ktoré viedol 59-ročný vodič z okresu Košice okolie.

Jedna obeť

Pri dopravnej nehode vodič vozidla zn. Peugeot utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič vozidla zn. VW Multivan utrpel ťažké zranenia.

U vodičov vozidiel zn. VW Pasat a VW Multivan požitie alkoholu zistené nebolo. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok nebohý vodič, bude zisťované pri nariadenej pitve.

Úsek cesty bol neprejazdný

Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Počas dokumentovania dopravnej nehody bol úsek cesty neprejazdný na nevyhnutne potrebný čas, premávku riadili príslušníci Policajného zboru a dopravu odkláňali na obchádzkové trasy.

Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo a čo bolo jej presnou príčinou, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, ktorý bol prítomný na mieste udalosti.

Viac k témam: Tragická dopravná nehoda, zrážka dvoch áut
Zdroj: Webnoviny.sk – Nehoda pri obci Drienovec si vyžiadala jednu obeť, ďalší vodič utrpel ťažké zranenia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií