fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemáš zvyšné peniaze na dovolenku? Toto miesto na Slovensku naozaj stojí za to a nemusíš naň šetriť celý rok!

Máte tip? napíšte nám mailom

Leto s nám prirodzene spája s dovolenkami a výletmi. Nie každý si však môže dovoliť týždeň pri mori či drahú dovolenku v horách.

Ak patríš medzi tú nie najšťastnejšiu skupinu ľudí, no aj napriek tomu by si si leto aspoň trochu chcel užiť, máme tip na skvelý výlet na Slovensku, ktorý určite nebudeš ľutovať.

Zádielska tiesňava sa nachádza v obci Zádiel, neďaleko Turne nad Bodvou. Je súčasťou Slovenského krasu. Zádielsku tiesňavu – nazývanú aj Zádielska dolina, vytvoril potok Blatnica, alebo ak chcete Blatný potok. Turistická trasa vedie z obce Zádiel na Ostrú skalu a opačnou stranou späť do obce. Celá trasa trvá asi 3,5 až 4 hodiny. Chodník na Ostrú skalu vedie popri rieke, zo začiatku mierne stúpa až po rázcestie. Tento chodník je na mnohých miestach úzky len 10 metrov! Za rázcestím nasleduje strmšie stúpanie až na Ostrú skalu, odkiaľ je nádherný výhľad na celú dolinu ale aj okolie. Späť sa môžete vrátiť tou istou trasou popri potoku, môžete si však vybrať aj iný chodník. Pripravte sa však na dosť prudké klesanie nadol úzkym chodníkom, ktorý sa na viacerých miestach šmýka.

Prečítajte si tiež:
Nevieš, či klame alebo nie? Toto sú signály, ktoré prezradia každého klamára

Ako sa do Zádielu dostaneš? Jednoducho! Zádiel je v blízkosti Turne nad Bodvou. Ak cestuješ z východu (alebo vlastne aj zo západu) najlepšou možnosťou je dopraviť sa do Košíc, odkiaľ sa dá autobusom dostať priamo do malej dedinky Zádiel. Pravdou však je, že priamych spojov medzi Košicami a Zádielom je žalostne málo.

Druhou možnosťou je ísť autobusom z Košíc do obce Dvorníky – Včeláre, odkiaľ je to do Zádielu pešo asi len 15 minút. (Ak si to strúhneš cez pole, tak aj menej.)

Tretím riešením (ak nestihneš autobus ani do Dvorníkov) je cesta kombinovaná vlakom a autobusom. Do Moldavy nad Bodvou sa dostaneš vlakom do Košíc asi za trištvrte hodinku a odtiaľ zase autobusom do Dvorníkov – Včelárov alebo aj priamo do Zádielu. Frekvencia spojov je podstate vyššia ako pri spojené Košice – Zádiel, prípadne Košice – Dvorníky -Včeláre.

Najjednoduchším riešením zo všetkých je dostaviť sa autom do Zádielu a odtiaľ sa vybrať na túru. V obci, na začiatku turistického chodníka sa nachádza aj menšie parkovisko, takže s parkovaním nebudeš mať určite problém. To si však nebudeš môcť dať pivo v krčme pod Ostrou skalou. Takže nezabudni poriadne zvážiť, ak osa do Zádielu dopravíš.

Prečítajte si tiež:
Už nebudete potrebovať hotovosť: Najobľúbenejšie zahraničné mesto Slovákov, Praha, prináša novinku v doprave.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií