fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemáte radi trápne ticho, no neviete, ako nadviazať konverzáciu? Skúste tieto otazky a nielenže nezažijete ticho, ale spravíte aj dojem

Máte tip? napíšte nám mailom

Rady ako nadviazať komunikáciu sa rozhodli prezradiť skúsení kouči.

Určite ste už niekedy pri rozhovore s niekym zažili trápne ticho, pri ktorom by ste sa najradšej vyparili alebo chceli začať komunikáciu nanovo, len ste nevedeli ako. V skutočnosti je to však omnoho jednoduchšie než by sa mohlo zdať. Stačí položiť otázku, vďaka ktorej sa konverzácia rozbehne a na ticho ani len nepomyslíte.

Zabudnite však na otázky typu “Ako sa máš?” prípadne “Čo máš nové?” Otázka, ktorú položíte musí byť zaujímavá a dávať najavo skutočný záujem o dotyčného človeka. Čo je teda vhodné pýtať sa, aby komunikácia nezačala viaznuť? Odpoveď prezradili skúsení kouči, ktorí ako príklad ponúkajú niekoľko otázok, ktoré komunikáciu určite naštartujú.

1. “Akú najšialenejšiu vec si v živote urobil?”

Ľudia radi spomínajú a hovoria o svojich zážitkoch. Ešte radšej však majú, ak ich historky niekto úprimne počúva, prípadne sa na nich aj zabaví.

2. “Aké tri momenty vo svojom živote považuješ za najvýznamnejšie?”

Pri tejto otázke si človek opäť môže pospomínať na to, čo prežil a s nostalgiou a úsmevom vám porozpráva o významných chvíľach, ktoré zažil.

Prečítajte si tiež:
B. Franklin: Ľudia by mali skôr vstávať a skôr chodiť spať, aby efektívnejšie využili denné svetlo. Pozrite si históriu letného času

3. “Čo ťa dokáže nadchnúť natoľko, že pri tom strácaš pojem o čase?”

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, každý jeden človek má niečo, pri čom stráca pojem o čase. Navyše podľa odborníkov ľudí priťahuje, ak sa niekto zaujíma o ich osobné vášne. Takže po položení tejto otázky sa nielenže dozviete zaujímavé veci, ale je aj veľká šanca, že tomu druhému budete o čosi sympatickejší.

4. “Ak by si sa mohol/mohla vrátiť v čase a niečo vo svojom živote zmeniť. Čo by to bolo?

Pri tejto otázke každému napadne niekoľko odpovedí, pričom minimálne jedna z nich bude smerovať k ďalším otázkam a tým pádom konverzácia bude pokračovať, pričom sa o dotyčnej osobe môžeme dozvedieť množstvo zaujímavých veci.

5. “Čo máš na sebe najradšej a naopak – čo na sebe nemôžeš ani vystáť?

Aj keby sa mohlo zdať, že táto otázka je trocha “cez,” nenechajte sa pomýliť. Práve táto otázka môže naštartovať skutočne hlbokú a zmysluplnú debatu.

6. “Ak by bol niekto z tejto miestnosti vrahom, kto myslíš, žeby to bol a prečo?

Pokiaľ sa nechcete pýtať príliš osobné otázky, no nechcete veľa hovoriť o sebe, padne vhod otázka, pri ktorej to otočíte na niekoho ďalšieho. Túto otázku možno použiť napríklad v kaviarni či inom podniku, kde sa nachádzajú ľudia.

Prečítajte si tiež:
Verte neverte: Záhadný blesk

 

 

Zdroj: Bustle

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií