fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neprispôsobivý sudca Miľan bude čeliť disciplinárke, v čase pandémie odmietal dodržiavať protipandemické nariadenia

Predsedníčke Okresného súdu Zvolen a policajtom dokonca udelil pokuty pretože ho žiadali, aby si prekryl horné dýchacie cesty v interiéri a neohrozoval verejné zdravie.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR vytýčil na 13. septembra pojednávanie disciplinárnej komisie so zvolenským sudcom, ktorý sa dostal do pozornosti pre odmietanie dodržiavania opatrení v čase pandémie koronavírusu.

Zarytý antivaxer porušoval pravidlá

Predsedníčka Okresného súdu vo Zvolene Mariana Philadelphyová v tejto súvislosti ešte minulý rok avizovala, že v prípade Dalibora Miľana navrhne zbaviť ho funkcie sudcu.

Zároveň Súdna rada SR v decembri minulého roku rozhodla o predĺžení dočasného pozastavenia výkonu funkcie tohto sudcu.

Sudca Okresného súdu vo Zvolene aj na minuloročnom zasadnutí súdnej rady deklaroval, že sa pri vstupe do budovy súdu nebude preukazovať „žiadnym certifikátom o vpichnutí nejakej génovej emulzie“ do jeho tela.

Zároveň sa nebude preukazovať ani žiadnym dokladom, či mu niekto „pchal do nosa nejaký predmet, alebo nie“ a nebude nikomu ukazovať ani doklad o tom, či nejaký vírus prekonal, alebo neprekonal.

Ohrozoval verejné zdravie

Predseda súdnej rady Ján Mazák v tejto súvislosti argumentoval, že sudca Miľan svojím konaním vážne ohrozuje dôveryhodnosť a dobrú povesť súdnictva.

Prečítajte si tiež:
Bratislavčania žijúci v mestských častiach Ružinov a Staré Mesto majú tiež nárok na nižšiu cenu tepla

Dalibor Miľan viackrát odmietol pojednávať a rozhodovať s použitím prostriedkov na prekrytie dýchacích ciest. Dňa 31. mája 2021 nerešpektoval príkazy predsedníčky Okresného súdu Zvolen.

Zároveň jej na pojednávaní uložil poriadkovú pokutu 300 eur za to, že ho žiadala, aby pojednával s prekrytými dýchacími cestami.

V tomto konaní pokračoval napriek trom zákrokom polície v marci a v máji 2021, ktorým dokonca na pojednávaní 31. mája 2021 uložil za výkon ich policajnej právomoci poriadkové pokuty vo výške 66 eur.

Viac k témam: Disciplinárne konanie, Koronavírus, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Neprispôsobivý sudca Miľan bude čeliť disciplinárke, v čase pandémie odmietal dodržiavať protipandemické nariadenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií