Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nevieš, či klame alebo nie? Toto sú signály, ktoré prezradia každého klamára

Zistiť to, či je niekto klamár alebo nie, nie je jednoduché, ale nie nemožné. Pomôcť vám môžu tieto signály, ktoré prezradia nejedného klamára.

1. Klamári sa vyhýbajú tomu, aby rozprávali o sebe.

Ľudia, ktorí klamú, sa snažia vyhnúť rozprávaniu o sebe. Namiesto toho hovoria alebo píšu o ostatných, o konkrétnej tretej osobe, čím odpútavajú pozornosť od seba a svojich klamstiev.

Pokračovanie pod reklamou

2. Klamár má stále negatívny prejav.

Aj keď to znie prekvapivo, klamári sú zvyčajne negatívne typy, pretože podvedome sa cítia vinní za svoje vlastné klamstvá. Podobne to platí aj o ich prejave, ktorý má väčšinou negatívny charakter.

Pokračovanie pod reklamou

3. Vysvetlenie klamára je čo najjednoduchšie.

V prípade, že klamár nehovorí pravdu, tak je jeho odôvodnenie, vysvetlenie čo najjednoduchšie. Je to najmä preto, lebo mozog odmieta myslieť na zložitú a premyslenú lož.

4. Klamár používa mätúce znenie.

Aj keď klamári používajú jednoduché vysvetlenie, ich celkový prejav a štruktúra viet býva naopak komplikovaná. Hovoria zbytočné a bezvýznamné slová, čím je ich prejav veľmi mätúci a zložitý.

5. Klamára prezradia jeho oči.

Aj keby ste si nevšimli vyššie uvedené signály, tak vedzte, že oči nikdy neklamú. Všeobecne platí, že klamár sa pri klamaní väčšinou nepozerá do oči toho druhého. Neplatí to však vždy, pretože aj to sa dá naučiť. Vtedy ho ale prezradí uhýbanie pohľadu, rýchle mrkanie viečok a upriamený pohľad.

Foto: Pixabay
Zdroj: brightside.me

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií