fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Volajú vám neznáme čísla z Afriky? TOTO vám hrozí ak zdvihnete či zavoláte späť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pozor na neznáme čísla, ktoré vám volajú z Afriky a iných krajín. Polícia upozorňuje, že ide o podvod!

Polícia Slovenskej republiky reagovala na svojom Facebooku na občanov, ktorí nahlasovali prípady, kedy im volali neznáme čísla z rôznych krajín. „Od piatka nás kontaktujete s tým, že vám volajú podozrivé čísla zo zahraničia, hlavne zo Stredoafrickej republiky. Naše rady sú vždy rovnaké: nikdy takéto čísla nedvíhajte, nikdy im nevolajte naspäť. Ak vám v zahraničí žije rodina, tak jej čísla určite máte uložené. Ak sa s vami bude chcieť niekto spojiť zo zahraničia (známy, vzdialená rodina), tak by vám poslal esemesku, ak nebudete dvíhať,” uviedla polícia.

Zdroj: facebook.com

Môže vás to vyjsť draho

Ide totiž o podvodné čísla pri ktorých hrozí, že sa vám navýši faktúra za telefonovanie o vysokú sumu. Je to sieť premyslených, zahraničných podvodníkov, ktorí sú takmer nepostihnuteľní. Nie je to prvý krát, čo sa takéto čísla pokúšajú dovolať na mobilné telefóny nie len u nás, ale na celom svete. Zväčša vás len prezvonia a telefón by ste len ťažko stihli zdvihnúť. Ide o premyslený ťah! Špecialisti z telekomunikačného prostredia tvrdia, že pri niektorých gangoch s podvodnými číslami, by vám v prípade, že hovor zdvihnete nemalo nič hroziť. Problém však nastáva, ak sa na tieto čísla pokúšate spätne zavolať. Účtovaný môže byť nemalý poplatok, ktorému sa už nedá vyhnúť. Nepomôžu ani sťažnosti na operátora, ten v tomto prípade už nemá čo urobiť.

Zdroj: Martin Birtus

Polícia preto radí: „Tieto hovory ignorujte.“  Dnes už takmer každý telefón umožňuje blokáciu čísel a tak zvážte, či tak neučiníte v rámci prevencie. Zároveň o týchto číslach môžete upovedomiť svojho operátora. Ak ani to nepomôže a budú vás pofidérne telefonáty neustále otravovať, navštívte najbližšie policajné oddelenie, kde sa vám budú snažiť pomôcť problém vyriešiť.

Prečítajte si tiež:
Bola na prechádzke so psom, zabil ju aligátor

Zdroj: facebook.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií