fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Niekoľko poslancov OĽaNO podľa Gyimesiho zvažuje, či prelomiť veto Čaputovej

Prezidentka vrátila do Národnej rady SR na opätovné prerokovanie zákon o financovaní voľného času dieťaťa.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Zákon o prorodinných opatreniach, ktorý vrátila prezidentka Zuzana Čaputová späť do parlamentu, poslanci prerokujú na budúci týždeň v utorok 21. júna.

Tak znie dohoda z poslaneckého grémia. Pôvodne mal parlament o vrátenom zákone rokovať v utorok. Pre agentúru SITA to povedal poslanec hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) György Gyimesi.

V OĽaNO je nedostatok hlasov

„V koalícii nie je dohoda prakticky na ničom, pretože SaS sa nezúčastňuje na koaličných radách. Na grémiu sa dohodli na presune zákona,“ povedal poslanec.

Na otázku, že ani v klube OĽaNO nie je dostatok hlasov na opätovné schválenie vráteného zákona, Gymesi odpovedal, že tie informácie sú pravdivé.

„Je časť poslancov, ktorá zvažuje, či prelomí veto prezidentky alebo nie. Aj toto môže znamenať, že sa to preložilo o týždeň,“ doplnil s tým, že takýchto poslancov je päť alebo šesť.

Veto sa netýka okamžitej pomoci rodinám

Prezidentka vrátila do Národnej rady SR na opätovné prerokovanie zákon o financovaní voľného času dieťaťa. Prezidentka 7. júna uviedla, že vetuje tie časti zákona, ktoré majú nadobudnúť účinnosť od 1. januára budúceho roka.

Prečítajte si tiež:
Česko poslalo na Ukrajinu tanky a pechotné bojové vozidlá, Slovensko také štedré byť nemôže

Jej veto sa tak netýka okamžitej pomoci rodinám od júla tohto roka. Ak parlament jej veto prelomí, plánuje sa obrátiť na Ústavný súd SR s otázkou, či proces schvaľovania tohto zákona bol v súlade s Ústavou SR.

Viac k témam: zákon o financovaní voľného času dieťaťa
Zdroj: Webnoviny.sk – Niekoľko poslancov OĽaNO podľa Gyimesiho zvažuje, či prelomiť veto Čaputovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií