fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Niektoré okresy Slovenska zasiahnu vysoké horúčavy, platí výstraha prvého stupňa

SHMÚ informuje na svojej webovej stránke, že ojedinele sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 stupňov Celzia.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na v nedeľu výstrahy prvého stupňa pre vysoké teploty pre južné okresy od západu až na východ Slovenska. Výstraha platí od 14:00 do 18:00. Ojedinele sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 stupňov Celzia.

Na pondelok 27. júna platia výstrahy od 14:00 do 18:00 pred teplom druhého stupňa pre okresy: Malacky, Bratislava, Senec, Pezinok, Trnava, Hlohovec, Galanta, Dunajská Streda, Šaľa, Nitra, Topoľčany, Nové Zámky, Komárno, Levice, Veľký Krtíš a Lučenec.

V týchto okresoch sa ojedinele očakáva maximálna teplota vzduchu 35 stupňov Celzia. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Viac k témam: Predpoveď počasia, Vysoké teploty
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektoré okresy Slovenska zasiahnu vysoké horúčavy, platí výstraha prvého stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií