fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nórsko darovalo Ukrajine 22 samohybných húfnic M109, aby jej pomohlo odolávať ruským útokom

Nórska armáda húfnice poskytla Kyjevu po tom, ako ich nedávno nahradila novými delostreleckými systémami z Južnej Kórey.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Nórsko darovalo Ukrajine 22 samohybných húfnic, aby jej pomohlo „odolávať ruským útokom“. Oznámilo to nórske ministerstvo obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Vývoj vojny na Ukrajine teraz naznačuje, že je nevyhnutné darovať aj ťažšie delostrelectvo a zbraňové systémy,“ uviedol v stredu vo vyhlásení nórsky minister obrany Björn Arild Gram. Informuje o tom portál cnn.com.

Nórska armáda Ukrajine darovala húfnice M109 po tom, ako ich nedávno nahradila novými delostreleckými systémami z Južnej Kórey. Húfnice darovali spolu s náhradnými dielmi a muníciou. Príslušníci nórskej armády už v Nemecku cvičia ukrajinských vojakov ako používať M109.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Nórsko darovalo Ukrajine 22 samohybných húfnic M109, aby jej pomohlo odolávať ruským útokom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií