fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obchodovanie s nebezpečnými výrobkami má nové pravidlá, pomôžu zvýšiť konkurencieschopnosť podnikateľov v zahraničí

Podľa Ministerstva hospodárstva SR by tento krok mal pomôcť zvýšiť konkurencieschopnosť našich podnikateľov v zahraničí.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.11.2022 (Webnoviny.sk) – Obchodovanie s výrobkami, ktorých držba sa obmedzuje z bezpečnostných dôvodov, má oddnes nové pravidlá. Do platnosti totiž vstupuje novela zákona, ktorú poslanci parlamentu schválili ešte v polovici októbra. Nová legislatíva podľa Ministerstva hospodárstva SR odstraňuje problémy aplikačnej praxe a mala by pomôcť zvýšiť konkurencieschopnosť našich podnikateľov v zahraničí.

Dôvodom jej vypracovania bolo zaktualizovanie a zjednodušenie právnej úpravy pre potreby praxe pri udeľovaní a používaní licencií na obchodovanie s určenými výrobkami, ktorých držba sa obmedzuje z bezpečnostných dôvodov v rámci členských štátov Európskej únie, ako aj štátov mimo územia únie. Doteraz platná právna úprava totiž podľa rezortu hospodárstva spôsobovala v niektorých aspektoch problémy.

Cielom je odstránenie problémov aplikačnej praxe pri obchodovaní s určenými výrobkami, ktorých držba sa obmedzuje z bezpečnostných dôvodov, debyrokratizácia licenčného procesu, napríklad odstránením povinnosti predkladať niektoré prílohy k žiadostiam o udelenie licencií, úpravou náležitostí tzv. antireexportnej doložky, vyčlenením vývozu a transferu pyrotechniky z územia Slovenskej republiky z licenčného konania, skrátením lehoty na udelenie licencie,” objasnilo ministerstvo.

Viac k témam: Nebezpečné výrobky, Novela zákona, Podnikanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Obchodovanie s nebezpečnými výrobkami má nové pravidlá, pomôžu zvýšiť konkurencieschopnosť podnikateľov v zahraničí © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Hasiči, policajti, záchranári a štátni zamestnanci si od júla finančne prilepšia
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií