fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči, policajti, záchranári a štátni zamestnanci si od júla finančne prilepšia

Rezort vnútra, ktorý zamestnáva takmer 40-tisíc ľudí, navýšenie platov víta.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Hasiči, policajti, záchranári i štátni zamestnanci rezortu vnútra si od začiatku júla finančne prilepšia. Čaká ich zvýšenie platov o tri percentá. Zvýšenie platov vychádza z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre verejnú a štátnu službu na rok 2022. Informoval o tom Tlačový odbor rezortu vnútra v tlačovej správe.

„Hasiči, záchranári a policajti sú tí, ktorí dennodenne pri svojej práci nasadzujú svoje životy, preto si aj ich práca zaslúži ocenenie,“ uviedol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Platy zamestnancov v štátnej službe a vo verejnom záujme sa v minulom roku nezvyšovali. Rezort vnútra, ktorý zamestnáva takmer 40-tisíc ľudí, navýšenie platov víta.

Viac k témam: Kolektívna zmluva, Zvyšovanie platov
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči, policajti, záchranári a štátni zamestnanci si od júla finančne prilepšia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií