Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Okupanti v Sevastopoli kontrolujú po sérii výbuchov protibombové kryty. Gubernátor vyzval ľudí, aby nepanikárili

Ešte 31. júla v Sevastopoli dron zaútočil na veliteľstvo ruskej flotily.

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Úrady v Ruskom okupovanom meste Sevastopoľ na ukrajinskom polostrove Krym začali po sérii výbuchov kontrolovať protibombové kryty. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol Moskvou dosadený gubernátor Sevastopoľa Mychajlo Razvožajev.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tvrdí, že cez víkend bol skontrolovať stav krytov. „Dal som príkaz umiestniť značky všade tam, kde sa kryty nachádzajú. Pivnice označte značkami s telefónnymi číslami a číslami bytov, kde sa nachádzajú kľúče,“ napísal na Telegrame. Razvožajev zároveň vyzval ľudí, aby nepodliehali panike. Tvrdí, že mesto Sevastopoľ je „pod spoľahlivou ochranou“.

Ešte 31. júla v Sevastopoli dron zaútočil na veliteľstvo ruskej flotily. Mesto následne zrušilo oslavy ruského Dňa námorníctva. V sobotu 20. augusta ráno sa v Sevastopoli ozval výbuch, podľa úradov bol zostrelený dron. Obyvatelia Sevastopoľa počuli výbuch aj v nedeľu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Okupanti v Sevastopoli kontrolujú po sérii výbuchov protibombové kryty. Gubernátor vyzval ľudí, aby nepanikárili © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií