fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opatrenia proti korupcii a podvodom v eurofondoch sú úspešné, tvrdí Remišová

Dôkazom toho je podľa vicepremiérky získanie medzinárodne uznávaných certifikátov a zavedenie prísnych štandardov v oblasti boja proti korupcii.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.11.2022 (Webnoviny.sk) – Boj proti korupcii a podvodom v eurofondoch podľa ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veroniky Remišovej (Za ľudí) už priniesol výsledky. „Dôkazom toho je aj získanie medzinárodne uznávaných certifikátov, zavedenie prísnych štandardov v oblasti boja proti korupcii,” povedala v piatok na brífingu vicepremiérka.

Rezortná šéfka tvrdí, že plnia to, čo pred voľbami sľúbili, a to bezkorupčné, efektívne a profesionálne riadenie ministerstva. „Kým predchádzajúce vlády priestor na korupciu skôr aktívne vytvárali, tak my ju systematicky potláčame,” uviedla Remišová.

Z pohľadu občana je podľa nej síce dôležité, aby štát postihoval páchateľov korupcie, ale rovnako dôležité je, aby štát nastavoval jasné pravidlá, dobrý systém a zužoval priestor na korupciu.

Ministerstvo investícií podľa vicepremiérky získalo certifikáty manažérstva kvality a proti korupcii, ktoré sú zárukou dobrého nastavenia procesov nulovej tolerancie korupcie. Remišová sa pochválila aj ocenením veľmi zodpovedného verejného obstarávateľa s najvyššou známkou.

Viac k témam: Eurofondy, Korupcia, Podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Opatrenia proti korupcii a podvodom v eurofondoch sú úspešné, tvrdí Remišová © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Nezamestnanosť na Slovensku v máji príjemne prekvapila, hodnotí analytik, trh práce však naznačil aj slabosť
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií